امتناع گمرک فرانسه از افشاء اسناد مربوط به صادرات تجهیزات جنگی

کد بلاگ : #6374
تاریخ انتشار : شنبه, 10 مهر 1400 12:41
تعداد بازدید کننده : 136
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
امتناع گمرک فرانسه از افشاء اسناد مربوط به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گمرک فرانسه از افشاء اسناد مربوط به فروش احتمالی سلاح به صادرات تجهیزات جنگی به‌ویژه به مقصد عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای استفاده در جنگ یمن امتناع می‌ورزد.

شبکه خبری یورونیوز، در روز پنج‌شنبه اول مهرماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص شکایت دو سازمان مردم‌نهاد علیه گمرک فرانسه به دلیل صادرات سلاح منتشر کرده است. بنا به این گزارش، سازمان عفو بین‌الملل فرانسه و مرکز حقوق اساسی و حقوق بشر اروپا، بیانیه‌ای مبنی بر ارائه پرونده‌ای قضایی به دادگاه امور اداری پاریس صادر کرده‌اند. این سازمان‌ها در این بیانیه از دستگاه قضایی فرانسه درخواست کردند دستوری مبنی بر انتشار علنی اسناد مربوط به صادرات تجهیزات جنگی به‌ویژه به مقصد عربستان سعودی و امارات متحده عربی صادر کند.
این گزارش همچنین به امتناع گمرک فرانسه از افشاء اسناد مربوط به فروش احتمالی سلاح برای استفاده در جنگ یمن اشاره کرده و بیان می‌کند به این دلیل سازمان‌های مردم‌نهاد پرونده‌ای علیه این نهاد دولتی، تشکیل داده و نگرانی خود را در زمینه کاربرد سلاح‌های فرانسوی در منازعات مختلف بیان کرده‌اند. بنا به این گزارش، فقدان شفافیت به‌عنوان مانعی بزرگ بر سر راه نظارت پارلمانی، قضایی و دموکراتیک بر روند صادرات تسلیحات فرانسه مورد تاکید قرار گرفته است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://per.euronews.com/2021/09/23/france-ngos-bring-case-against-customs-over-weapons-exports

“ امتناع گمرک فرانسه از افشاء اسناد مربوط به صادرات تجهیزات جنگی ”