«تأسیس موسسه ملی حقوق بشر» در تعارض با نقض آزادی‌های اساسی در امارات

کد بلاگ : #6368
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 31 شهریور 1400 13:14
تعداد بازدید کننده : 137
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
«تأسیس موسسه ملی حقوق بشر» در تعارض با نقض...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به گزارش کارزار بین‌المللی برای آزادی در امارات، حکومت امارات متحده عربی به شکنجه مدافعان و فعالان حقوق بشر زندانی و ایجاد محرومیت‌هایی مانند عدم برخورداری آنان از محاکمه عادلانه و دسترسی به مشاوره حقوقی در خلال بازجویی‌های رسمی اقدام می‌کند.

کارزار بین‌المللی برای آزادی در امارات متحده عربی ، در روز سه‌شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص اقدام امارات متحده عربی برای ایجاد نهادی حقوق بشری به‌رغم سوابق ضعیف این کشور در این رابطه منتشر کرده است. این گزارش به اقدام شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، حاکم امارات متحده عربی، در روز دوشنبه ۸ شهریورماه، در خصوص صدور قانونی فدرال در زمینه ایجاد مؤسسه ملی حقوق بشر با اهدافی چون ارتقاء و حمایت از حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین بر اساس مبانی قانون اساسی، قوانین و مقررات جاری در کشور و کنوانسیون‌های بین‌المللی مربوطه در این کشور اشاره کرده است.
این گزارش به تعارض آشکار این رخداد با تعداد بیش از ۲۰۰ زندانی سیاسی که تنها در حمایت صلح‌آمیز و مشروع خود از حقوق بشر همچنان در زندان‌های این کشور به سر می‌برند، اشاره کرده است. این در حالی است که به نوشته این گزارش حکومت امارات متحده عربی به شکنجه مدافعان و فعالان حقوق بشر زندانی و ایجاد محرومیت‌هایی مانند عدم برخورداری آنان از محاکمه عادلانه و دسترسی به مشاوره حقوقی در خلال بازجویی‌های رسمی اقدام می‌کند. بنابر این گزارش، دولت امارات سخت‌گیری‌های زیادی علیه آزادی بیان و مطبوعات و همچنین سانسور رسانه‌های داخلی به‌جهت جلوگیری از انتقادات و مخالفت‌ها علیه حکومت و مقاما‌ت حکومتی اعمال کرده‌است. گفتنی است که آزادی اجتماعات و آزادی دین نیز در این کشور مورد محدودیت قرار گرفته‌است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

International Campaign for Freedom in the United Arab Emirates (ICFUAE)

 

“ «تأسیس موسسه ملی حقوق بشر» در تعارض با نقض آزادی‌های اساسی در امارات ”