آمریکا و افزایش بی‌سابقه جرائم نفرت‌پراکنانه

کد بلاگ : #6353
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 شهریور 1400 0:00
تعداد بازدید کننده : 98
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آمریکا و افزایش بی‌سابقه جرائم نفرت‌پراکنانه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به گزارش پلیس فدرال آمریکا میزان جرائم نفرت‌پراکنانه ناشی از افزایش حملات به سیاه‌پوستان و آسیایی‌تبارهای آمریکایی به بالاترین میزان خود در یک دهه گذشته رسیده است.

خبرگزاری رویترز، در روز سه‌شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، خبری در خصوص گزارش پلیس فدرال آمریکا در زمینه افزایش جرائم نفرت‌پراکنانه در سال 2020 میلادی در این کشور منتشر کرده است. این گزارش به متن منتشر شده از سوی پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) مبنی بر افزایش میزان جرائم نفرت‌پراکنانه به بالاترین میزان خود در یک دهه گذشته، ناشی از افزایش حملات به سیاه‌پوستان و آسیایی‌تبارهای آمریکایی اشاره کرده است. بر اساس یافته‌های این گزارش، اطلاعاتی از سوی حدود ۱۵ هزار نهاد مجری قانون در خصوص وقوع ۷۷۵۹ مورد جرم نفرت‌پراکنانه در سال ۲۰۲۰ میلادی ارائه شده که نمایانگر افزایش ۶ درصدی در قیاس با سال ۲۰۱۹ بوده و بالاترین میزان این موارد از سال ۲۰۰۸ تا کنون به شمار می‌آید. همچنین در این گزارش به وقوع ۲۷۵۵ فقره حمله به سیاه‌پوستان در مقایسه با ۱۹۳۰ مورد و وقوع ۲۷۴ مورد حمله به آسیایی‌تبارها در قیاس با ۱۵۸ مورد در این دوره زمانی اشاره شده است.
در این گزارش وقوع ۷۴۲۶ مورد جرم نفرت‌پراکنانه به‌عنوان جرائم صورت گرفته علیه اشخاص دسته‌بندی شده است که ۵۳.۴ درصد آن به ارعاب و ایجاد هراس، ۲۷.۶ درصد آن به بزهکاری و ۱۸.۱ درصد آن به حملات شدید اختصاص یافته است. همچنین گفتنی است ۲۲ مورد قتل و ۱۹ مورد تجاوز جنسی نیز به‌عنوان جرائم نفرت‌پراکنانه در این طبقه‌بندی جای گرفته‌اند. در متن این گزارش به هشدار وزارت دادگستری در زمینه افزایش تهدید‌های امنیتی ناشی از اقدامات گروه‌های برتری‌پندار، به‌ویژه پس از حمله مرگبار صورت گرفته در روز ۶ ژانویه سال گذشته به کنگره آمریکا اشاره شده است. همچنین این گزارش به افزایش حملات نفرت‌پراکنانه علیه آمریکایی‌های آسیایی‌تبار و ساکنان جزایر پاسیفیک که از اظهارات تحریک‌آمیز دانلد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات‌متحده، در رابطه با مقصر شمردن چین به‌عنوان منشأ شیوع بیماری کووید – ۱۹ در جهان ناشی شده، نیز اشاره کرده است. بر اساس این گزارش لایحه جرائم نفرت‌پراکنانه در راستای مقابله با خشونت علیه آمریکایی‌های آسیایی‌تبار در ماه آوریل سال جاری میلادی در مجلس سنای آمریکا با حمایت همه‌جانبه احزاب به تصویب رسید. گفته می‌شود در راستای این تحول یکی از کارکنان وزارت دادگستری مسئول سرعت بخشیدن به روند بررسی جرائم‌ نفرت‌پراکنانه گزارش شده به پلیس در دوران شیوع بیماری همه‌گیر کووید – 19 شده‌ است. 

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.reuters.com/world/us/hate-crimes-hit-12-year-high-united-states-2020-fbi-2021-08-30

“ آمریکا و افزایش بی‌سابقه جرائم نفرت‌پراکنانه ”