مبارزه با جزم‌اندیشی‌ها با گذشت دو دهه از حملات یازده سپتامبر

کد بلاگ : #6352
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 شهریور 1400 0:00
تعداد بازدید کننده : 61
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مبارزه با جزم‌اندیشی‌ها با گذشت دو دهه از حملات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
۵۳ درصد از آمریکایی‌ها از رویکردهای نامطلوب در قبال اسلام درمقایسه با ۴۲ درصد از افرادی که نگرش مساعد به این دین دارند، برخوردارند.

خبرگزاری اسوشیتدپرس، در روز سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص تداوم مبارزه مسلمانان آمریکا با جزم‌اندیشی‌ها، با وجود گذشت دو دهه از حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی منتشر کرده است. این گزارش به انجام نظرسنجی به صورت مشترک توسط خبرگزاری اسوشیتدپرس و مرکز پژوهش‌های امور عمومی نورک ، پیش از سالگرد حادثه یازدهم سپتامبر اشاره کرده است. نتایج این نظرسنجی حاکی از این است که ۵۳ درصد از آمریکایی‌ها از رویکردهای نامطلوب در قبال اسلام درمقایسه با ۴۲ درصد از افرادی که نگرش مساعد به این دین دارند، برخوردارند. همچنین بر اساس این نظرسنجی بیشتر پاسخ‌دهندگان از رویکردهای مطلوب نسبت به ادیان مسیحیت و یهودیت برخوردارند.
بر اساس این گزارش عدم اعتماد و سوء‌ظن نسبت به مسلمانان از زمان حملات یازده سپتامبر افزایش داشته و توجه به تشدید قابل ملاحظه این خصومت‌ها پس از این حملات لازم می‌باشد. این گزارش همچنین به پیمایش انجام شده از سوی مرکز تحقیقات پیو ، در سال ۲۰۱۷ میلادی اشاره کرده است که نشان می‌دهد نزدیک به نیمی از پاسخ‌دهندگان دست کم یک‌بار تجربه تبعیض مذهبی را داشته‌اند در حالی که ۴۹ درصد نیز بیان کردند که به دلیل دین‌شان مورد حمایت قرار گرفته‌اند. طبق یافته‌های این گزارش تعداد چشمگیری از پاسخ‌دهندگان از حس غرور نسبت به مسلمانان و آمریکایی بودن خود با وجود تجربه بحران‌های هویتی اشاره کرده‌اند. همچنین این گزارش به اقدام برخی از مسلمانان آمریکایی، پس از حملات یازده سپتامبر، و تلاش برای رفع سوء‌تفاهم‌ها درباره دین‌شان از طریق ایجاد ارتباط‌های شخصی و پاسخگویی به پرسش‌های جامعه در زمینه رویکرد اسلام در قبال زنان و چگونگی مبارزه با افراط‌گرایی اشاره کرده است. در عین حال این گزارش به ادامه تنش‌های نژادی در جامعه امروز مسلمانان ایالات‌متحده و همراه شدن مسلمانان با جریان اعتراض‌ها در راستای محکومیت نژادپرستی پس از قتل جورج فلوید نیز اشاره کرده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://apnews.com/article/September-11-Muslim-Americans-93f97dd9219c25371428f4268a2b33b4

“ مبارزه با جزم‌اندیشی‌ها با گذشت دو دهه از حملات یازده سپتامبر ”