آمار بالای ازدواج زودهنگام کودکان در ایالات متحده آمریکا

کد بلاگ : #6312
تاریخ انتشار : دوشنبه, 1 شهریور 1400 9:55
تعداد بازدید کننده : 169
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آمار بالای ازدواج زودهنگام کودکان در ایالات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حدود 300 هزار ازدواج قانونی کودک زیر 18 سال در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ میلادی در سراسر ایالات‌متحده به ثبت رسیده که این عدد در سطح جهان به ۱۲ میلیون دختر در هر سال می‌رسد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر، در روز سه‌شنبه ۵ مردادماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص اقدام ایالت نیویورک به پایان دادن به روند ازدواج کودکان منتشر کرده است. این گزارش به اقدام اندرو کومو ، فرماندار ایالت نیویورک، در خصوص امضاء قانونی برای پایان دادن به روند ازدواج کودکان و تبدیل ایالت نیویورک به عنوان ششمین ایالت آمریکا- در کنار ایالت‌هایی چون: رود‌آیلند، دلاور، مینه‌سوتا، نیوجرزی و پنسیلوانیا- که در آن حداقل سن لازم برای ازدواج 18 سال در نظر گرفته شده، اشاره کرده است. این در حالی است که با ازدواج حدود ۴۸۹۰ کودک در این ایالت از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ میلادی- تقریباً تمامی آن‌ها دخترانی بوده‌اند که با مردان بزرگسال ازدواج کردند- بر ضرورت اجرای این قانون تاکید شده است. طبق یافته‌های این گزارش، حدود 300 هزار ازدواج قانونی کودک زیر 18 سال در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ میلادی در سراسر ایالات‌متحده، به ثبت رسیده که این عدد در سطح جهان به ۱۲ میلیون دختر در هر سال می‌رسد. همچنین این گزارش به عواقب ازدواج زودهنگام برای کودکان، ازجمله ناگزیر شدن آن‌ها به ترک تحصیل، زندگی در فقر، قرار گرفتن در معرض خشونت‌های خانگی و قرار گرفتن در معرض مخاطرات مربوط به سلامتی و حتی مرگ به دلیل بارداری‌های زودهنگام و پی‌درپی اشاره کرده است.

این در حالی است که به علت شیوع بیماری کووید – ۱۹ دختران بیشتر مجبور به ترک مدرسه شده و میلیون‌ها خانواده در ورطه فقر گرفتار شدند که این خود دو عامل اساسی و خطرناک برای ازدواج کودکان به شمار می‌آید. در متن گزارش از یک سو به ارزشمند بودن اقدام مقام‌های نیویورک در زمینه ممنوعیت ازدواج کودکان و از سوی دیگر هشدار در خصوص قانونی بودن این نوع ازدواج و پیشرفت تدریجی آن در بیشتر مناطق ایالات‌متحده اشاره شده است. گفتنی است که تا سال ۲۰۱۸ میلادی، ازدواج کودکان در تمامی ایالت‌های آمریکا قانونی به شمار می‌آمده و در حال حاضر نیز در ۴۴ ایالت این کشور همچنان امری قانونی به شمار می‌آید. 

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.hrw.org/news/2021/07/27/victory-against-child-marriage-new-york-state

“ آمار بالای ازدواج زودهنگام کودکان در ایالات متحده آمریکا ”