زنان قربانیان اصلی خشونت خانگی در فرانسه

کد بلاگ : #6310
تاریخ انتشار : دوشنبه, 1 شهریور 1400 9:30
تعداد بازدید کننده : 131
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
زنان قربانیان اصلی خشونت خانگی در فرانسه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مجموعا ۱۰۱ زن به دست همسر فعلی یا سابق خود، در سال ۲۰۲۰ میلادی در فرانسه به قتل رسیده‌اند و پلیس این کشور در نزاع‌های خانوادگی بیشتر از ۴۰۰ هزار بار، معادل ۴۵ بار در ساعت در سال گذشته مداخله کرده است.

شبکه خبری یورونیوز، در روز دوشنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص اقدام پلیس فرانسه برای تشکیل گروه ویژه برخورد با خشونت خانگی برای حمایت از زنان جامعه منتشر کرده است. در این گزارش به اظهارات ژرالد دارمنن وزیر کشور فرانسه، دولت در راستای جلوگیری از وقوع خشونت خانگی علیه زنان اقداماتی انجام داده است از جمله: اولویت بررسی شکایات مربوط به خشونت‌های زناشویی، ایجاد گروه‌های ویژه جهت مقابله با این نوع خشونت‌ها در نهادهای انتظامی کشور و تعیین یک فرد متخصص در زمینه خشونت در ادارات پلیس و پاسگاه‌های ژاندارمری. طبق یافته‌های این گزارش مجموعا ۱۰۱ زن به دست همسر فعلی یا سابق خود، در سال ۲۰۲۰ میلادی به قتل رسیده‌اند و پلیس این کشور در نزاع‌های خانوادگی بیشتر از ۴۰۰ هزار بار، معادل ۴۵ بار در ساعت در سال گذشته مداخله کرده است.

در متن این گزارش به وعده وزیر کشور فرانسه در خصوص تسهیل استخدام افسران پلیس قضایی جهت پیگیری شکایات پرشمار در این زمینه اشاره شده است. به دنبال حادثه قتل زنی 31 ساله در شهر مرینیاک فرانسه در روز ۳۱ ماه مه سال جاری، به‌دست شوهر سابقش، که پیش‌تر به ارتکاب خشونت خانگی متهم شده بود، باعث افزایش توجه‌ها به مسئله خشونت خانگی در این کشور شده است. از این رو وزارت کشور فرانسه از نیروی پلیس درخواست کرده با توجه به این‌که یک‌سوم زنان جان باخته با سلاح گرم کشته شده‌اند افرادی که سابقه حمل سلاح گرم دارند تحت کنترل منظمی قرار گیرند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://per.euronews.com/2021/08/02/france-police-new-initiatives-to-stem-domestic-violence

“ زنان قربانیان اصلی خشونت خانگی در فرانسه ”