نادیده گرفتن نقش عربستان در حملات یازده سپتامبر توسط دولت آمریکا

کد بلاگ : #6307
تاریخ انتشار : دوشنبه, 1 شهریور 1400 9:11
تعداد بازدید کننده : 127
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نادیده گرفتن نقش عربستان در حملات یازده سپتامبر...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دولت‌های جورج بوش، باراک اوباما و دانلد ترامپ، وزارت دادگستری و پلیس فدرال ایالات‌متحده در راستای پنهان نگاه‌داشتن اطلاعات حملات یازده سپتامبر و تمامی ابعاد حقیقت به بهانه تبعات این اقدام برای امنیت ملی از مردم این کشور فعالانه تلاش می‌کنند.

شبکه خبری بی.بی.سی، در روز شنبه ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص درخواست بستگان قربانیان حملات یازده سپتامبر از دولت ایالات‌متحده جهت آشکار ساختن نقش عربستان در این حملات منتشر کرده است. در این گزارش، به نگارش نامه‌ای از طرف حدود ۱۸۰۰ تن از اعضای خانواده‌ها و بستگان قربانیان حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ خطاب به جو بایدن مبنی بر شرکت او در مراسم یادبود کشته‌شدگان، مشروط بر خارج کردن گزارش کنگره درباره نقش عربستان و مقام‌های سعودی در این حملات از طبقه‌بندی محرمانه اشاره شده است. همچنین این گزارش به کشته شدن حدود 3000 نفر در خاک آمریکا در حملات روز یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی توسط ۱۵ شهروند عربستانی، از اعضاء شبکه القاعده اشاره کرده که همین اقدام زمینه‌ساز حمله آمریکا به افغانستان بوده‌ است. همچنین به جهت احترام به درگذشتگان و بازماندگان این حادثه به عدم استقبال از رئیس‌جمهور آمریکا در ایالت‌های نیویورک، ویرجینیا و پنسیلوانیا در صورت عمل نکردن به تعهد رئیس‌جمهور در زمینه انتشار گزارش کنگره نیز اشاره کرده است.
مطابق این گزارش، خانواده‌های قربانیان حملات یازده سپتامبر اعلام کردند که مقام‌های سعودی از برنامه حمله به آمریکا از قبل آگاهی داشته و در مقابل اقدامی جهت جلوگیری از آن انجام نداده‌اند. گفتنی است که این خانواده‌ها از دولت عربستان شکایت کرده‌اند اما این کشور ایفاء نقش در این حمله را رد می‌کند. همچنین به شهادت چند مقام سعودی در برابر دادگاه و افزایش خشم این خانواده‌ها پس از مهروموم ماندن متن شهادت‌‌ها در ماه گذشته میلادی (ژوئیه) اشاره کرده است. بر اساس این گزارش، بخش قابل‌توجهی از شواهد مربوط به نقش مقام‌های سعودی در حمایت از این حملات، از زمان انتشار گزارش کنگره در سال ۲۰۰۴ میلادی برملا شده است. این در حالی است که دولت‌های متعدد، وزارت دادگستری و پلیس فدرال ایالات‌متحده در راستای پنهان نگاه‌داشتن این اطلاعات و تمامی ابعاد حقیقت از مردم این کشور فعالانه تلاش می‌کنند. گفتنی است که دولت‌های جورج بوش، باراک اوباما و دانلد ترامپ هر سه به بهانه تبعات این اقدام برای امنیت ملی از انتشار این گزارش خودداری کرده‌اند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.bbc.com/persian/world-58125450

 

“ نادیده گرفتن نقش عربستان در حملات یازده سپتامبر توسط دولت آمریکا ”