اخراج اساتید یمنی دانشگاه‌ها، اقدام اخیر دولت عربستان

کد بلاگ : #6299
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 20 مرداد 1400 10:55
تعداد بازدید کننده : 139
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اخراج اساتید یمنی دانشگاه‌ها، اقدام اخیر دولت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دانشگاه‌های اصلی جنوب عربستان سعودی 106 استاد یمن را در پی اتمام قراردادهایشان و بدون اطلاع قبلی اخراج کرده‌اند. این اقدام تأثیری چشمگیر بر دریافت حمایت از اتباع یمنی شاغل در این کشور داشته است.

پایگاه خبری – تحلیلی میدل ایست مانیتور، در روز پنج‌شنبه ۷ مردادماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص اقدام دانشگاه‌های عربستان به اخراج بیش از ۱۰۰ استاد یمنی منتشر کرده ‌است. در این گزارش، به اقدام دانشگاه‌های اصلی جنوب عربستان سعودی در اخراج ۱۰۶ استاد یمنی، در پی اتمام قراردادهایشان بدون اطلاع قبلی اشاره کرده ‌است. برخی رسانه‌ها از صدور ابلاغیه‌ای مبنی بر پایان دادن به تمامی قراردادهای اتباع یمنی شاغل دانشگاه‌های واقع در استان‌های باحه، جیزان، نجران و عصیر که در نزدیکی مرز با یمن قرار دارند، گزارش داده‌اند. همچنین به تأثیر چشمگیر این اخراج‌ها بر خانواده‌های یمنی ساکن نقاط مرزی که به دریافت حمایت از اتباع یمنی شاغل در این کشور وابسته هستند نیز اشاره شده ‌است.
این گزارش همچنین به نقل از روزنامه القدس العربی از سلب قیمومیت و اخراج از کشور و جایگزین شدن آن‌ها با شهروندان سعودی یا دیگر ملیت‌ها بعد از اتمام قراردادهایشان اشاره کرده ‌است. در پی این رخداد رسانه‌های خبری یمن گزارش‌هایی در خصوص احتمال بازگشایی مباحثه‌ها در زمینه پیمان طائف که در سال ۱۹۳۴ میلادی و در پی اقدام عربستان به ضمیمه کردن این استان‌ها به کشور پس از جنگ با یمن، به امضاء رسید، منتشر کرده‌اند. گفتنی‌است بخشی از این توافق مشتمل بر به رسمیت شناختن پیروزی‌های عربستان در قبال لغو محدودیت‌ها برای جنبش کارگری یمن و ورود به و خروج از این مناطق آزادانه و بی قید و شرط بوده ‌است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.middleeastmonitor.com/20210730-harrowing-details-of-saudi-torture-filed-in-us-lawsuit

                                                                                                    اخراج اساتید یمنی

 

 

“ اخراج اساتید یمنی دانشگاه‌ها، اقدام اخیر دولت عربستان ”