آزار و اذیت جنسی «شوکه‌کننده» زنان در نیروهای مسلح بریتانیا

کد بلاگ : #6284
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 13 مرداد 1400 10:11
تعداد بازدید کننده : 146
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آزار و اذیت جنسی «شوکه‌کننده» زنان در نیروهای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
طبق تحقیق کمیته فرعی پارلمان بریتانیا 4106 سرباز زن در نیروهای مسلح بریتانیا در معرض رفتارهای غیرقابل پذیرش و بسیار شوکه کننده از جمله تجاوز گروهی و بدرفتاری در اردوگاه‌ها بوده‌اند.

خبرگزاری آناتولی، در روز یکشنبه ۳ مردادماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص آزار و اذیت جنسی دو سوم زنان در نیروهای مسلح بریتانیا، منتشر کرده ‌است. در این گزارش، به تحقیق کمیته فرعی پارلمان بریتانیا پیرامون نحوه برخورد با زنان در نیروهای مسلح این کشور بنا به اظهارات 4106 سرباز زن سابق و کارکنان کنونی آن و بیان نظر ۶۲ درصد از این افراد مبنی بر قرار گرفتن در معرض رفتارهای غیرقابل پذیرش در نیروهای مسلح این کشور اشاره شده‌ است. همچنین این گزارش پارلمانی میزان آزار و تجاوز جنسی در نیروهای مسلح بریتانیا را «بسیار شوکه ‌کننده» خواند و به ذکر نمونه‌هایی از این اتهامات، ازجمله «تجاوز گروهی و بدرفتاری در اردوگاه‌ها یا کشتی‌ها جهت کسب ترفیع مقام»، «چگونگی آزار و اذیت شدن زنان به دلیل امتناع از رفتارهای جنسی» و «حملات گروه‌های مردان به زنانی که به دلیل هراس از عواقب پیش رو از گزارش کردن آن امتناع ورزیده‌اند» نیز اشاره کرده‌است.
بر اساس این گزارش، نمایندگان پارلمان بریتانیا پس از شنیدن این اعترافات، از آمار 10 برابری آزار و اذیت جنسی زنان نسبت به مردان و ادامه فعالیت زنانی که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند به‌خاطر ترس از آسیب رسیدن به وضعیت شغلی‌‌شان، ابراز نگرانی کرده‌اند. پارلمان در این گزارش بر مشکلات جدی نیروهای مسلح در برخورد با آزار و اذیت جنسی و افزایش آسیب‌دیدگی قربانیان تاکید کرده ‌است. همچنین این گزارش خواستار حذف سلسله مراتب فرماندهی و جایگزینی اختیارات جدید برای رسیدگی به شکایات جنسی شده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://b2n.ir/g24533

“ آزار و اذیت جنسی «شوکه‌کننده» زنان در نیروهای مسلح بریتانیا ”