تجاوز و آزارجنسی، بی‌اعتمادی نیروهای ارتش آمریکا

کد بلاگ : #6276
تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 مرداد 1400 13:39
تعداد بازدید کننده : 165
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تجاوز و آزارجنسی، بی‌اعتمادی نیروهای ارتش آمریکا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سالانه به‌طور متوسط 8 هزار مورد آزار و اذیت جنسی در ارتش آمریکا ثبت می‌شود به طوری که اقدامات سطوح فرماندهی با توجه به ثبت 135 هزار مورد تجاوز جنسی و 509 هزار آزار و اذیت جنسی در راستای رفع این معضل مؤثر نبوده است.

خبرگزاری آناتولی، در روز جمعه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۰، گزارشی از یافته‌های کمیسیون مستقل تحقیقات ارتش ایالات‌متحده در خصوص ثبت هزاران مورد تجاوز و آزار جنسی طی 11 سال گذشته در ارتش این کشور منتشر کرده ‌است. کمیسیون مستقل تحقیقات ارتش ایالات‌متحده آمریکا در گزارشی به ثبت 135 هزار مورد تجاوز جنسی و 509 هزار مورد آزار و اذیت جنسی در ارتش این کشور در ۱۱ سال گذشته و ناکام ماندن اقدام‌های سطوح فرماندهی در راستای رفع این معضل اشاره کرده ‌است. در این گزارش به اقدام لوید آستین، وزیر دفاع ایالات‌متحده، پس از شروع کار خود در ماه ژانویه سال جاری میلادی، به تکمیل گزارش کمیسیون درباره موارد آزار جنسی در ارتش این کشور و انتقادات شدید به سطوح فرماندهی نیروهای نظامی،‌ اشاره شده‌ است. بر اساس یافته‌های این گزارش، 65 هزار و 400 زن و 69 هزار و 600 مرد در ارتش آمریکا در معرض تجاوز جنسی و در حدود 509 هزار تن (شامل 223 هزار زن و 286 هزار مرد) در معرض آزار و اذیت جنسی، طی سال‌های گذشته قرار گرفته‌اند.
همچنین در این گزارش به اظهارات هزاران سربازی که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند، و عدم تغییر این رفتار در نیروهای نظامی آمریکا اشاره و گفته می‌شود سالانه به‌طور متوسط 8 هزار مورد آزار و اذیت جنسی ثبت می‌شود. تحقیقات انجام شده در این زمینه به از بین رفتن اعتماد در نیروهای نظامی ایالات‌متحده، همچنین ناکافی بودن اقدام‌های نظام قضایی ارتش در زمینه این آزار و اذیت‌ها و عدم موفقیت فرماندهان آن‌ها در این راستا نیز اشاره کرده‌است. گفتنی‌است وزیر دفاع ایالات‌متحده بخشنامه‌ای در زمینه ضرورت اصلاح قانون قضایی نظامی و تشکیل دادگاه‌های مدنی جهت پیگیری پرونده‌های آزار و اذیت جنسی در نیروهای نظامی صادر کرده‌است. در این گزارش همچنین به اقدام جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده، به صدور بیانیه‌ای درباره حمایت همه‌جانبه از توصیه‌های کمیسیون تحقیقات، و حذف روند تحقیقات و پیگردهای قانونی در زمینه آزار جنسی از سطوح فرماندهی نظامی و سپردن آن به واحدهای بسیار تخصصی جهت مقابله با این‌گونه موارد، اشاره شده‌است.

 

تیم کارشناسی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

“ تجاوز و آزارجنسی، بی‌اعتمادی نیروهای ارتش آمریکا ”