پهپادهای اسرائیلی ساخت بریتانیا و خشونت پلیس در برابر معترضین این اقدام

کد بلاگ : #6198
تاریخ انتشار : دوشنبه, 17 خرداد 1400 13:50
تعداد بازدید کننده : 144
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پهپادهای اسرائیلی ساخت بریتانیا و خشونت پلیس در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گروه «اقدام فلسطین» - گروه حامی فلسطین مستقر در بریتانیا - پلیس بریتانیا را به استفاده از شیوه‌های غیرانسانی برای پایان دادن به اعتراض این گروه، در مقر یک کارخانه ساخت پهپاد در شهر لستر که به تولید پهپاد برای رژیم اسرائیل می‌پردازد، متهم کرده‌ است.

پایگاه خبری – تحلیلی میدل ایست مانیتور، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در روز دوشنبه ۳ خردادماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص متهم شدن پلیس بریتانیا به استفاده از روش‌های غیرانسانی در قبال معترضان حامی فلسطین منتشر کرده‌است. گروه «اقدام فلسطین » - گروه حامی فلسطین مستقر در بریتانیا - در روز دوشنبه 3 خرداد ماه، پلیس بریتانیا را به استفاده از شیوه‌های غیرانسانی برای پایان دادن به اعتراض 6 روزه این گروه ، در مقر یک کارخانه ساخت پهپاد در شهر لستر که به گفته این گروه، به تولید پهپاد برای رژیم اسرائیل می‌پردازد، متهم کرده‌است. این گروه حامی فلسطین پشت بام این کارخانه ساخت پهپاد را از روز ۱۹ مه (چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه) با هدف تلاش برای ایجاد اخلال در روند تولید آن اشغال کرده‌است.

در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده از سوی این گروه مبنی بر افزایش اخلال در روند کار این کارخانه توسط فعالان گروه با هدف آسیب وارد آوردن به منافع آن و ممانعت از استفاده از پهپادهای ساخت بریتانیا در ارتکاب به جنایات جنگی در فلسطین و دیگر نقاط جهان برای همیشه اشاره شده‌است. گفتنی است که پیش از اقدام این گروه به اشغال کارخانه، اعضای آن اعلام نمودند که کارخانه مزبور مسئول تولید پهپادهای هرمس و واچ‌کیپر است که مستقیماً در هدف قرار دادن و کشتار کودکان غزه دست داشته‌اند. همچنین این گروه پلیس محلی را به استفاده از روش‌های غیرانسانی مثل مسدود کردن راه سایر گروه‌ها و افراد جامعه برای رساندن غذا و آب به معترضان، متهم کرده‌است.

بنا به اظهارات اعضاء این گروه، پلیس دو تن از حامیان گروه که در تلاش برای فراهم کردن ملزومات گروه بودند را دستگیر کرده تا از این طریق موجب ارعاب معترضان شود. این گروه خود را به‌عنوان یک «شبکه اقدام» متشکل از گروه‌ها و افرادی که خواستار تعطیلی تمام شعبات این کارخانه در بریتانیا و اقدام دولت بریتانیا در پایان دادن به مشارکت خود در آپارتاید رژیم اسرائیل هستند، معرفی کرده‌است. گفتنی است که طبق اظهارات مسئولان وزارت بهداشت غزه، در این درگیری‌ها که در پی حملات رژیم اسرائیل از روز ۱۰ مه (دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه) آغاز شد، دست‌کم ۲۷۹ فلسطینی - ۲۴۸ تن در غزه و ۳۱ تن در کرانه باختری - شامل ۶۶ کودک و ۳۹ زن کشته و بیش از ۱۹۰۰ تن دیگر مجروح شدند، همچنین مراکز درمانی، دفاتر مطبوعات و مناطق مسکونی مورد هدف قرار گرفتند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

“ پهپادهای اسرائیلی ساخت بریتانیا و خشونت پلیس در برابر معترضین این اقدام ”