افزایش شدید میزان جرائم نفرت‌پراکنانه در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۹

کد بلاگ : #6076
تاریخ انتشار : دوشنبه, 8 دی 1399 6:20
تعداد بازدید کننده : 197
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش شدید میزان جرائم نفرت‌پراکنانه در ایالات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی)، در گزارشی اعلام کرد که جنایات نفرت‌پراکنانه در سراسر ایالات متحده در سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) به بالاترین سطح در قیاس با بیش از یک دهه گذشته رسیده است و میزان قتل‌های ناشی از آن نیز در سال گذشته افزایش ناگهانی داشته و به ۵۱ فقره رسیده است.

روزنامه نیویورک تایمز، در آبان‌ماه ۱۳۹۹، گزارشی در خصوص رسیدن میزان جرائم نفرت‌پراکنانه در ایالات متحده آمریکا به بیشترین میزان خود در سال ۲۰۱۹ میلادی، در قیاس با بیش از یک دهه گذشته را منتشر کرده است. پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی)، در گزارشی اعلام کرد که جنایات نفرت‌پراکنانه در سراسر ایالات متحده در سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) به بالاترین سطح در قیاس با بیش از یک دهه گذشته رسیده است و همچنین بیشترین تعداد قتل‌های ناشی از نفرت پراکنی نیز در این سال به ثبت رسیده است. میزان قتل‌های ناشی از نفرت در سال گذشته افزایش ناگهانی داشته و به ۵۱ فقره رسیده است که بر اساس گزارش اف.بی.آی بخش اعظم آن مربوط به تیراندازی گسترده‌ای بوده که در ماه اوت سال ۲۰۱۹ میلادی، در ال پاسو رخ داده است. گفتنی است که در آن حادثه یک مرد ۲۱ ساله با انگیزه نفرت‌پراکنانه نسبت به لاتین‌تبارها به فروشگاه والمارت در این شهر حمله کرده، ۲۳ نفر را به قتل رسانده و بسیاری را مجروح نموده است. تلفات در حمله ال‌پاسو، بیش از دو برابر از مرگبارترین جنایات با انگیزه نفرت در سال 2018 می‌باشد که در تیراندازی گسترده‌ای که یهودیان را در کنیسه درخت زندگی در پیتسبورگ هدف قرار داده، بوده است.
در این گزارش به گردآوری داده‌ها از سوی اف.بی.آی در خصوص وقوع ۷۳۱۴ حادثه مجرمانه با انگیزه تعصب‌مدارانه در قبال نژاد، قومیت یا هویت جنسی در سال ۲۰۱۹ میلادی اشاره شده است. این سومین سال متوالی است که میزان این جرائم از ۷۱۰۰ فقره عبور می‌کند که بالاترین میزان آن در ده سال گذشته تا سال ۲۰۰۸ میلادی به شمار می‌آید که در آن ۷۷۸۳ فقره از این نوع جرائم به وقوع پیوسته است. نیویورک تایمز در گزارش خود به اظهارات کارشناسان در این رابطه مبنی بر بیشتر بودن تعداد این حوادث از میزان به ثبت رسیده توسط اف.بی.آی، با توجه به عدم گزارش‌دهی تمامی وقایع از این‌دست از سوی قربانیان آن‌ها و عدم الزام گزارش‌دهی در زمینه جرائم نفرت‌پراکنانه از سوی نهادهای محلی به پلیس فدرال آمریکا اشاره کرده است. به‌عنوان مثال در سال گذشته از میان ۱۵ هزار نهاد مجری قانون در سراسر کشور، تنها ۲۱۷۲ نهاد در مورد وقوع جرائم نفرت‌پراکنانه به اف.بی.آی گزارش داده‌اند.
همچنین به گزارش مرکز حقوقی فقر جنوبی، مبنی بر افزایش جرائم نفر‌پراکنانه در سال‌های اخیر، با توجه به افزایش تعداد گروه‌های برتری‌طلب سفیدپوست – افزایش ۵۵ درصدی در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ نیز اشاره گردیده است. به‌طور کلی، با افزایش حملات، به‌ویژه علیه لاتین‌تبارها و یهودیان، این افزایش کلی ایجاد شده است. از جمله می‌توان به وقوع ۹۵۳ فقره جرم نفرت‌پراکنانه علیه یهودیان در سال گذشته اشاره کرد که ۱۴ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته داشته و بالاترین میزان از سال ۲۰۰۸ میلادی را به خود اختصاص داده است.
جنایات نفرت‌پراکنانه علیه لاتین‌تبارها تقریبا ۹ درصد افزایش یافته و از ۴۸۵ حادثه در سال ۲۰۱۸ به ۵۲۷ حادثه رسیده است. در همین زمان، از زمان جمع‌آوری چنین اطلاعاتی توسط اف.بی.آی، جرائم نفرت علیه سیاه‌پوستان به پایین‌ترین میزان خود از کل جرائم نفرت رسیده است. این در حالی است که سیاه‌پوستان‌همچنان حضوری قابل‌توجه در آمارها داشته و در سال گذشته تنها کمتر از یک درصد از میزان جرائم نفرت‌پراکنانه علیه آن‌ها کاسته شده است. در این گزارش آمده است که سیاه‌پوستان همچنان هدف رده نخست این‌گونه آزار و اذیت‌ها (یعنی دو برابر میزان جمعیت‌شان در جامعه آمریکا) هستند.
در بررسی داده‌های مقدماتی از سال ۲۰۲۰ میلادی، شاهد کاهش کلی میزان جرائم نفرت‌پراکنانه با توجه به ناگزیر شدن جامعه به رعایت فاصله اجتماعی و تعطیل شدن کسب‌وکارها به دلیل شیوع ویروس کرونا، به‌جز در ۳ شهر، لس‌آنجلس، هیوستون و سن آنتونیو هستیم. در این گزارش همچنین به افزایش جرائم جرم‌اندیشانه علیه دو گروه به‌ویژه، افراد تراجنسیتی و آمریکایی‌های آسیایی‌تبار (عمدتاً به دلیل خصومت برانگیخته شده علیه آسیایی‌تبارها بر اساس دعاوی ساختگی در مورد شیوع ویروس کرونا) در سال جاری میلادی (۲۰۲۰) اشاره شده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.nytimes.com/2020/11/16/us/hate-crime-rate.html

“ افزایش شدید میزان جرائم نفرت‌پراکنانه در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۹ ”