سه کارزار بی‌فرجام محمد بن سلمان در آستانه استقرار دولت جو بایدن

کد بلاگ : #6071
تاریخ انتشار : دوشنبه, 1 دی 1399 18:10
تعداد بازدید کننده : 137
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سه کارزار بی‌فرجام محمد بن سلمان در آستانه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به گزارش شبکه خبری بی.بی.سی محمد بن سلمان با سه کارزار بی‌فرجام یعنی جنگ یمن، زنان زندانی و تحریم قطر در آستانه استقرار دولت جو بایدن در ایالات متحده آمریکا روبرو است.

شبکه خبری بی.بی.سی، در آذرماه 1399، گزارشی را در خصوص سه کارزار بی‌فرجام محمد بن سلمان در آستانه استقرار دولت جو بایدن در ایالات متحده آمریکا منتشر کرده است. طبق این گزارش، دولت محمد بن سلمان اکنون در حال دست و پنجه نرم کردن با سه چالش جنگ یمن، زنان زندانی، تحریم قطر و همچنین تداوم سوءظن جهانی در قبال او در مورد ادعای نقش‌اش در قتل خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی است. در این گزارش به تداوم جنگ در یمن اشاره شده است که این جنگ تقریبا برای همه افراد درگیر، بدترین بحران بشری را به خصوص برای مردم فقیر و گرسنه به همراه داشته است. با گذشت تقریبا 6 سال، با هزاران کشته و آواره و جنایات جنگی، ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی نتوانسته است موفقیتی را در کنار زدن نیروهای انصارا... به دست آورد.
در این گزارش به حبس و آزار و اذیت 13 زن فعال صلح‌طلب سعودی به جرم تلاش برای پایان دادن به ممنوعیت رانندگی زنان و نظام مردسالارنه ناعادلانه در این کشورکه فاجعه‌ا‌ی برای رهبران سعودی از لحاظ وجهه بین‌المللی به حساب می‌آید، اشاره شده است. گفتنی است که بسیاری از آن‌ها از جمله لوجین الهذلول، مشهورترین زندانی از سال 2018 میلادی، درست پیش از رفع ممنوعیت رانندگی زنان دستگیر شدند. طبق این گزارش، مقامات سعودی ادعا کرده‌‌اند که جرم خانم الهذلول جاسوسی و "گرفتن پول از قدرتهای خارجی" است، اما آنها نتوانسته‌اند هیچ مدرکی در این مورد ارائه دهند و نزدیکان وی اظهار کرده‌اند او کاری جز شرکت در یک کنفرانس حقوق بشر در خارج از کشور و درخواست کار در سازمان ملل متحد انجام نداده است. شایان ذکر است که خانواده او گزارش داده‌اند که وی هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم و شوک الکتریکی قرار گرفته و تهدید به تجاوز جنسی شده بوده و آخرین باری که او را دیدند، به‌طور غیر قابل کنترلی می‌لرزیده است.

  بی.بی.سی در این گزارش به اقدام عربستان سعودی به همراه امارات متحده عربی، بحرین و مصر، درسال 2017 میلادی به اعمال تحریم‌های فلج‌کننده علیه قطر، به‌دلیل ادعایی حمایت این کشور از گروه‌های اسلام‌گرا و تروریسم نیز اشاه کرده است. این در حالی است که قطر حمایت از تروریسم را رد کرده و از پذیرفتن خواسته‌های این چهار کشور، که شامل کنترل شبکه تلویزیونی الجزیره نیز بوده، خودداری نموده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.bbc.com/persian/world-55251892

“ سه کارزار بی‌فرجام محمد بن سلمان در آستانه استقرار دولت جو بایدن ”