ضرب الاجل مکرون به رهبران مسلمانان فرانسه برای پذیرش 'ارزش‌های جمهوری'

کد بلاگ : #6063
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 19 آذر 1399 10:20
تعداد بازدید کننده : 217
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ضرب الاجل مکرون به رهبران مسلمانان فرانسه برای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس جمهور فرانسه، به رهبران جامعه مسلمان کشورش ضرب‌الاجلی را داده است تا در مسیر مقابله با اسلام‌گرایی افراطی، “منشور ارزش‌های جمهوری‌خواهانه را بپذیرند.

شبکه خبری بی.بی.سی، در آبان‌ماه ۱۳۹۹، گزارشی را در مورد ضرب‌الاجل امانوئل مکرون به رهبران مسلمانان فرانسه جهت پذیرش “ارزش‌های جمهوری” منتشر کرده است. رئیس جمهور فرانسه، به رهبران جامعه مسلمان کشورش ضرب‌الاجلی را داده است تا در مسیر مقابله با اسلام‌گرایی افراطی، “منشور ارزش‌های جمهوری‌خواهانه را بپذیرند. وی به شورای مسلمانان فرانسه ۱۵ روز فرصت داده است تا منشور مورد نظر او را بپذیرند. این نهاد متولی حاضر شده است یک شورای ملی برای امامان مساجد تاسیس کند که قرار است به روحانیون مسلمان اعتبارنامه‌ای بدهد و در صورت نیاز این اعتبارنامه را باطل کند. این تحولات پس از چند حمله مرگبار روی می‌دهد که مهاجمان در آن‌ها مظنون به برخورداری از گرایش‌های اسلام افراطی بوده‌اند.
این منشور پیشنهادیِ مکرون به مسلمانان فرانسه می‌گوید اسلام یک دین است و یک جنبش سیاسی نیست. این منشور همچنین مداخله خارجی در امور گروه‌های مسلمانان را ممنوع کرده است. در این گزارش خاطر نشان شده است که در هویت ملی فرانسه به جدایی دین و دولت اهمیت بسیاری داده می‌شود و از آقای مکرون انتقاد گردیده که با موضع‌گیری درباره اسلام به‌عنوان یک مذهب، از برخورد با تهدید امنیتی اسلام‌گرایان فراتر رفته و باعث مداخله دولت در دین شده است. گفتنی است که رئیس‌جمهور فرانسه و وزیر کشور به تازگی در کاخ الیزه با هشت تن از رهبران شورای مسلمانان دیدار کرده‌اند. در انتهای این گزارش آمده است که مکرون با حمله به "جدایی‌طلبی اسلام‌گرایانه" در فرانسه از اقدامات جدیدی برای برخورد با اسلام‌گرایی افراطی خبر داده است.

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.bbc.com/persian/world-55012613

 

“ ضرب الاجل مکرون به رهبران مسلمانان فرانسه برای پذیرش 'ارزش‌های جمهوری' ”
تگ ها فرانسه