جان باختن 320 یمنی بر اثر ابتلا به دیفتری

کد بلاگ : #6018
تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 آبان 1399 13:59
تعداد بازدید کننده : 118
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جان باختن 320 یمنی بر اثر ابتلا به دیفتری
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حدود 15 میلیون یمنی به دلیل تعطیلی مراکز پزشکی از خدمات بهداشتی و درمانی محروم هستند. سه میلیون نفر به دلیل ادامه جنگ، به آب آشامیدنی سالم دسترسی نداشته و در زمینه عدم جمع آوری زباله ها نیز با خطر ابتلا به وبا مواجه هستند.

خبرگزاری آناتولی، در مهرماه 1399، گزارشی را در خصوص مرگ و میر بیش از 320 تن از شهروندان یمنی بر اثر ابتلا به بیماری دیفتری منتشر کرده است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که طی 3 سال گذشته (از ماه اوت سال 2017 تا 27 سپتامبر امسال)، 326 نفر در یمن به علت بیماری دیفتری جان خود را از دست داده اند. بر اساس این گزارش، تاکنون 5801 مورد مشکوک ابتلا به بیماری دیفتری در یمن شناسایی شده است. به گزارش سازمان ملل متحد، حدود 15 میلیون یمنی به دلیل تعطیلی مراکز پزشکی از خدمات بهداشتی و درمانی محروم هستند. سه میلیون نفر به دلیل ادامه جنگ، به آب آشامیدنی سالم دسترسی نداشته و در زمینه عدم جمع-آوری زباله ها نیز با خطر ابتلا به وبا مواجه هستند.
براساس این گزارش‌های سازمان ملل، طی 6 سال اخیر 112 هزار یمنی از جمله 12 هزار غیرنظامی بر اثر درگیری‌ها در این کشور کشته و زخمی شده‌اند. همچنین 80 درصد از شهروندان یمنی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 https://plink.ir/pqTlo

“ جان باختن 320 یمنی بر اثر ابتلا به دیفتری ”
تگ ها یمندیفتری