جمع آوری یک میلیون امضا برای اجرای عدالت در خصوص قتل جورج فلوید

کد بلاگ : #6009
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 30 مهر 1399 0:00
تعداد بازدید کننده : 185
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جمع آوری یک میلیون امضا برای اجرای عدالت در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عفو بین الملل در اظهاراتی گفته است: "شرم آور است که بیش از چهار ماه از قتل وحشتناک جورج فلوید بدون هیچ تعهد معنی داری از سوی دولت ایالات متحده برای جلوگیری از وقوع مجدد این نوع جرم گذشته است.

سازمان عفو بین الملل، در مهرماه 1399، گزارشی را در خصوص جمع آوری یک میلیون امضاء جهت درخواست برای اجرای عدالت در مورد جورج فلوید منتشر کرده است. عفو بین الملل بیش از یک میلیون امضاء را از سرتاسر جهان به ویلیام بار، دادستان کل آمریکا تحویل داده است تا خواستار عدالت برای جورج فلوید، سیاه پوستی که توسط پلیس در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا در 25 می 2020 کشته شده است، شود. نامه ای که دریافت شده است، نگرانی شدید عفو بین الملل را درباره اقدامات نژادپرستانه پلیس که به طور نامتناسبی علیه سیاه پوستان در ایالات متحده آمریکا استفاده می شود، بیان می کند و خواستار پاسخگویی افسران پلیس در قتل جورج فلوید شده است.
جولی ورها، سرپرست عفو بین الملل در اظهاراتی گفته است: "شرم آور است که بیش از چهار ماه از قتل وحشتناک جورج فلوید بدون هیچ تعهد معنی داری از سوی دولت ایالات متحده برای جلوگیری از وقوع مجدد این نوع جرم گذشته است. به نظر می رسد که دولت آمریکا بیشتر متعهد به وضع موجود اجرای قانون در کشور است که مملو از اقدامات نژادپرستانه پلیس و عدم پاسخگویی است، به جای این که به اعتراض جهانی برای عدالت نژادی و پایان دادن خشونت پلیس گوش فرا دهد". وی گفته است، "این نفرت انگیز و غیرقابل قبول است که دولت ترامپ نتوانسته است به استفاده پلیس از نیروهای کشنده برای سلب حق زندگی سیاه پوستان، بارها و بارها بپردازد".
علاوه بر این، عفو بین الملل استفاده بیش از حد از زور توسط پلیس در سراسر ایالات متحده آمریکا در واکنش به اعتراضات به قتل جرج فلوید را مستند کرده است. تحقیقی که توسط این سازمان انجام شده است، نقض گسترده و فاحش حقوق بشر را که توسط نیروهای پلیس در سراسر ایالات متحده در پاسخ به مجامع عمدتا مسالمت آمیز در اعتراض به نژادپرستی سیستمی و خشونت پلیس، از جمله قتل سیاه پوستان انجام شده، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. عفو بین الملل در انتهای گزارش خود، به تهیه دستورالعملی برای ماموران اجراء قانون که وظیفه نظم بخشیدن به تظاهرات را به عهده دارند، اقدام کرده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

1- https://www.amnesty.org/en/latest/news/2020/10/usa-amnesty-international-delivers-one-million-signatures-calling-for-justice-for-george-floyd/

“ جمع آوری یک میلیون امضا برای اجرای عدالت در خصوص قتل جورج فلوید ”