نژادپرستی در کانادا بیشتر از آمریکا

کد بلاگ : #5871
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 29 خرداد 1399 0:00
تعداد بازدید کننده : 227
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نژادپرستی در کانادا بیشتر از آمریکا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
 کانادا کشوری است که رنگ، مذهب، فرهنگ و حتی اصالت قومی یک فرد در عوامل سلامتی او و در نتیجه خدمات اجتماعی، مسائل اقتصادی، سلامتی شخصی و دسترسی به خدمات بهداشتی‌اش تاثیر دارد.

رسانه کانادایی هدهد، به زبان‌های فارسی، انگلیسی و فرانسه در خردادماه ۱۳۹۹، گزارشی را در خصوص نتیجه حاصل از بررسی‌هایِ مبنی بر بالاتر بودن میزان نژادپرستی در کانادا، در برخی موارد در مقایسه با ایالات متحده آمریکا منتشر کرده است. در مطالعات انجام شده و گزارش منتشر شده از سوی رسانه هدهد این نتیجه مشاهده شده است که میزان نژادپرستی در تمامی ابعاد جامعه آمریکا از جمله ابعاد اقتصادی آن رسوخ گسترده و عمیقی دارد. اما این مطالعات حکایت از آن دارد که کانادا نیز گرفتار نژادپرستی و تبعیض بنیادی می¬باشد و چه¬بسا بیش از آمریکا است. به گزارش این رسانه کانادایی، بنابر گزارش سال ۲۰۱۹ انجمن بهداشت عمومی، با وجود شهرت کانادا بعنوان یک جامعه برابر بویژه در مقایسه با همسایه جنوبی یعنی آمریکا، کانادا کشوری است که رنگ، مذهب، فرهنگ و حتی اصالت قومی یک فرد در عوامل سلامتی او و در نتیجه خدمات اجتماعی، مسائل اقتصادی، سلامتی شخصی و دسترسی به خدمات بهداشتی‌اش تاثیر دارد.
محققان این پژوهش پس از انجام ۹۷ بررسی میدانی از کشورهای سوئد، نروژ، بلژیک، فرانسه ، هلند، آلمان، انگلستان، امریکا و کانادا به این نتیجه رسیده‌اند که بیشترین میزان تبعیض نژادی در فرانسه و سوئد وجود دارد. همچنین روش‌های اعمال تبعیض در هر کشوری در این تحقیق قابل توجه و فراگیر بوده است. بنابر تحقیق از ۹ کشور مذکور بیشترین میزان تبعیض نژادی، بعد از فرانسه و سوئد در کشورهای انگلیس، بلژیک، هلند، نروژ، آمریکا و آلمان وجود داشته که تقریبا در یک سطح بودند ولی نکته تکان دهنده این است که کانادا ۱۱ درصد بیش از آمریکا درگیر مسائل تبعیض نژادی سیاه و سفید است. شایان ذکر است در این مطالعه به وجود حاشیه خطا و همچنین متفاوت بودن میزان تبعیض بر اساس منطقه زندگی و نوع مشاغل افراد مورد تحقیق نیز اشاره شده است. به¬عنوان مثال، کانادایی‌های آسیایی تبار، بیشتر در مسائل شغلی با تبعیض مواجه هستند و دسترسی‌شان به سمت‌های مدیریتی کمتر است. از این رو کانادا نیاز به به‌روزرسانی قانون برابری خود در حوزه اشتغال دارد، قانونی که از سال ۱۹۹۵ میلادی تاکنون تغییر نکرده است. 

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://hodhod.ca/%D8%AA%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D8%B6%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/

“ نژادپرستی در کانادا بیشتر از آمریکا ”