هشدار سازمان ملل در خصوص وضعیت کودکان در یمن

کد بلاگ : #5869
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 21 خرداد 1399 9:30
تعداد بازدید کننده : 236
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار سازمان ملل در خصوص وضعیت کودکان در یمن
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل متحد اعلام کرده است که نظام مراقبت های بهداشتی و درمانی یمن از بین رفته است و با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا در سراسر این کشور خواستار تامین فوری بودجه لازم از جامعه بین المللی می باشد.

شبکه خبری یورونیوز، در خردادماه ۱۳۹۹، گزارشی را در مورد هشدار سازمان ملل متحد درباره وضعیت کودکان در یمن منتشر کرده است. در این گزارش به اظهارات مقامات آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، مبنی بر افزایش شمار کودکان کار و موارد کودک همسری و همچنین روی آوردن بسیاری از خانواده ها به تکدی گری جهت امرار معاش هم زمان با شیوع ویروس کرونا در یمن اشاره شده است.
این در حالی است که به گفته چارلی یاکسلی، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، اگر خیلی زود بودجه بیشتری دریافت نکنیم فعالیت های این نهاد بین المللی در یمن متوقف خواهد شد. همچنین طبق اعلام نهادهای بین‌المللی، ۸۰ درصد جمعیت یمن که از سوءتغذیه رنج می‌برند نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند. این بحران حتی پیش از شیوع ویروس کرونا به‌عنوان بزرگترین بحران انسانی در جهان توصیف شده است. گفتنی است که سازمان ملل متحد اعلام کرده است که نظام مراقبت های بهداشتی و درمانی یمن از بین رفته است و با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا در سراسر این کشور خواستار تامین فوری بودجه لازم از جامعه بین المللی می باشد.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل نیز اعلام کرده است تاکنون تنها ۱۵ درصد از بودجه ۳.۳۸ میلیارد دلاری سال ۲۰۲۰ برای کمک‌های بشردوستانه به یمن را دریافت نموده است. این در حالی است که سخنگوی برنامه جهانی غذا نیز گفته است که اوضاع بشردوستانه در یمن می‌تواند از کنترل خارج شود چراکه کووید ۱۹ جمعیتی را که در سال‌های قبل تضعیف شده‌اند، به‌طور جدی تهدید می‌کند. وی پیش بینی کرده است که این بیماری همه‌گیر شمار بیشتری از کودکان یمنی را به سمت سوءتغذیه حاد سوق می دهد.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://per.euronews.com/2020/05/26/child-labour-marriages-on-rise-in-yemen-covid-spread-un-report

“ هشدار سازمان ملل در خصوص وضعیت کودکان در یمن ”