افزایش پدیده خودکشی و افسردگی در آمریکا بر اثر بحران کووید ۱۹

کد بلاگ : #5860
تاریخ انتشار : سه شنبه, 13 خرداد 1399 14:59
تعداد بازدید کننده : 145
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش پدیده خودکشی و افسردگی در آمریکا بر اثر...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وحشت از بیکاری و مشکلات مالی ظرف هفته‌های گذشته بسیاری از شهروندان آمریکا را نگران وضعیت مالی و شغلی خود کرده است. بیکاری در آمریکا پیش از این بحران در حدود سه و نیم درصد بوده است که به یکباره به ۱۵ درصد رسیده است.

شبکه خبری دویچه وله، در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، گزارشی را در خصوص افزایش افسردگی و خودکشی در ایالات متحده بر اثر بحران شیوع ویروس کرونا منتشر کرده است. اثرات محدودیت تماس با دیگران و همچنین نگرانی‌های مالی ناشی از شیوع ویروس کووید ۱۹ بر زندگی بسیاری از شهروندان آمریکا تاثیرات منفی گذاشته است. دانشمندان ایالات متحده نسبت به افزایش پدیده خودکشی و مصرف مواد مخدر در این کشور از این بابت هشدار داده‌اند. وحشت از بیکاری و مشکلات مالی ظرف هفته‌های گذشته بسیاری از شهروندان آمریکا را نگران وضعیت مالی و شغلی خود کرده است. نگرانی که به تردیدهای آنان افزوده است. همچنین از اواسط ماه مارس میلادی، در ارتباط با شیوع کرونا، در اکثر ایالت‌های آمریکا محدودیت‌های ناظر بر تردد و فعالیت اعمال شده است.
گفتنی است شمار بیکاران به گونه‌ای باورناکردنی افزایش یافته و بیکاری در آمریکا که پیش از این بحران در حدود سه و نیم درصد بوده است، به یکباره به ۱۵ درصد رسیده است. از این‌رو این موضوع نگرانی‌های مردم را بیشتر نموده و دانشمندان آمریکا پیش‌بینی کرده‌اند که در سال‌های پیش‌رو احتمال می‌رود تا ۷۵ هزار شهروند آمریکایی در اثر زیاده‌روی در مصرف الکل و مواد مخدر یا اقدام به خودکشی جان خود را از دست بدهند. بیکاری و نگرانی‌های مالی به عنوان اصلی‌ترین عامل اقدام به خودکشی می‌باشد و قطع تماس با دیگران و روابط اجتماعی نیز به¬عنوان عامل بعدی به‌شمار می‌آید. گفتنی است که این موضوع تنها به آمریکا محدود نمی‌شود و می‌توان موارد مشابه آن را در دیگر کشورها نیز مشاهده کرد.
شایان ذکر است که بسیاری از این شهروندان نگران ابتلای خود یا یکی از اعضای خانواده به این بیماری همه‌گیر هستند. این نگرانی تاثیرات مخربی بر روح و روان مردم گذاشته است و افزایش این تاثیرات منفیِ برخاسته از بحران کرونا برخی از لایه‌های اجتماعی در آمریکا را بیش از سایرین تهدید می‌کند. به عنوان نمونه سیاهپوستان و شهروندانی که از کشورهای آمریکای لاتین آمده‌اند، بیش از سفیدپوستان در معرض چنین تهدیدی قرار دارند. بر اساس آمار منتشر شده، میزان خشونت خانگی در اثر بحران کرونا در آمریکا حدود ۷۸ درصد افزایش یافته و سوءاستفاده‌های جنسی از کودکان نیز از افزایشی معادل ۴۴ درصد برخوردار بوده است. بر این موارد می‌توان اختلال در سیستم تغذیه شهروندان، افسردگی، منزوی شدن و زیاده‌روی در مصرف مواد مخدر را نیز اضافه کرد.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://plink.ir/xfLz0

“ افزایش پدیده خودکشی و افسردگی در آمریکا بر اثر بحران کووید ۱۹ ”