ناکارامدی دولت بوریس جانسون و بحران کووید 19

کد بلاگ : #5850
تاریخ انتشار : سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399 15:28
تعداد بازدید کننده : 144
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ناکارامدی دولت بوریس جانسون و بحران کووید 19
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تعداد جانباختگان ناشی از بیماری کووید 19، در بریتانیا به 32 هزار و 323 نفر رسیده است. این ارقام ثابت می‌کند که دولت برای تهیه تجهیزات درمانی کافی و انجام آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا بسیار کند عمل کرده است.

شبکه خبری یورونیوز، در اردیبهشت‌ماه 1399، گزارشی را در خصوص زیر سوال رفتن کارایی دولت بوریس جانسون، با توجه به افزایش میزان مرگ و میر در بریتانیا منتشر کرده است. تعداد قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ایتالیا بالاتر رفته است و این باعث گردیده که توان بوریس جانسون، نخست وزیر و دولت او را برای مهار بحران سلامت مردم این کشور به چالش بکشد. جدیدترین داده‌های انتشار یافته از سوی اداره ملی آمار بریتانیا نشان می‌دهد تعداد جانباختگان ناشی از بیماری کووید 19، در این کشور به 32 هزار و 323 نفر رسیده است. بدین ترتیب در میان کشورهای درگیر با بیماری کرونا، آمریکا با جمعیتی در حدود 5 برابر بریتانیا تنها کشوری است که بیش از این رقم قربانی داده است.
گزارش اداره آمار انگلیس بر پایه شمارش تمامی گواهی‌های فوت صادر شده برای بیماران مبتلا به کووید 19 و نیز موارد مشکوک به ابتلا به این بیماری بوده است. با این حال، حتی با حذف مرگ‌های مشکوک به کرونا تعداد جان‌باختگان ناشی از این ویروس در بریتانیا به ۲۹ هزار و ۴۲۷ تن می‌رسد که باز هم از ایتالیا بیشتر است. در گزارش یورونیوز به اظهارات احزاب مخالف در این زمینه اشاره شده است که معتقدند که این ارقام ثابت کرده است که دولت برای تهیه تجهیزات درمانی کافی و انجام آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا بسیار کند عمل کرده است. در مقابل، اظهارات دومینیک راب، وزیر خارجه کابینه بوریس جانسون می‌باشد که یادآور شده است که کشورهای مختلف دنیا از معیارهای متفاوتی جهت اعلام امار مرگ‌و‌میر ناشی از این ویروس دارند و مقایسه عملکرد دولت‌ها بر پایه این اعداد و ارقام منصفانه و منطقی نیستند.
یورونیوز در ادامه گزارش خود همچنین به اظهارات دیگر اعضای کابینه دولت بریتانیا نیز اشاره کرده که تاکید کرده‌اند شتاب شیوع ویروس و شدت مرگ‌و‌میر ناشی از آن، می‌تواند متاثر از عوامل مختلفی از جمله یکسان نبودن میانگین سنی جمعیت کشورها باشد. از این‌رو انجام یک بررسی بین‌المللی مستقل، پس از پایان دوران شیوع ویروس کرونا، جهت انجام قضاوت عادلانه در زمینه کارایی سیاست‌ها در مقابل این ویروس ضرورت دارد. این در حالی است که خبرگزاری رویترز، در 16 اردیبهشت‌ماه 1399، با انتشار گزارشی مدعی شده است که دولت بریتانیا در عمل به وعده خود برای افزایش امکانات مراقبت از سالخوردگان تعلل کرده است و تاکنون ۱۲ هزار و ۷۰۰ تن از افرادی که در آسایشگاه‌های سالمندان حضور دارند به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://per.euronews.com/2020/05/06/uk-overtakes-italy-coronavirus-death-efficiency-challenge-johnson-cabinet

“ ناکارامدی دولت بوریس جانسون و بحران کووید 19 ”