آمار 2 برابری قربانیان کرونا در محله‌های فقیرنشین بریتانیا

کد بلاگ : #5846
تاریخ انتشار : سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399 15:14
تعداد بازدید کننده : 164
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آمار 2 برابری قربانیان کرونا در محله‌های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 در میان سیاه‌پوستان و اقلیت‌های قومی در بریتانیا بیشتر از سفیدپوستان است. همچنین در محله‌های فقیرنشین بیشتر از محله‌های ثروتمند قربانی گرفته است.

شبکه خبری یورونیوز، در اردیبهشت‌ماه 1399، گزارشی را در خصوص بالاتر بودن 2 برابری آمار قربانیان کووید 19 در مناطق فقیرنشین بریتانیا منتشر کرده است. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی یورونیوز، نتایج دو پژوهش جداگانه حاکی از آن است که ویروس جدید کرونا در محله‌های فقیرنشین بریتانیا دو برابر بیشتر از محله‌های ثروتمند قربانی گرفته است. همچنین با توجه به نتیجه این پژوهش انجام شده آمار مرگ‌ومیر بیماری همه‌گیر کووید 19 در میان اقلیت‌های قومی بریتانیا نیز در مقایسه با اکثریت جامعه بیشتر است. در این گزارش به نتایج حاصل از بررسی پرونده بیش از 20 هزار نفر از جانباختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا اشاره شده است که نتایج این بررسی حاکی از آن است که میزان مرگ‌ومیر در مناطق فقیرنشین این کشور 55.1 نفر به ازای هر 100 هزار نفر بوده است. این در حالی است که این رقم در مناطقی که افراد فقیر کمتر در آنها سکونت دارند تنها 25.3 نفر به ازای هر 100 هزار نفر بوده است.
گفتنی است از طرفی دیگر نتیجه پژوهش موسسه مطالعات مالی، مستقر در لندن نیز نشان می‌دهد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 در میان سیاه‌پوستان و اقلیت‌های قومی بریتانیا بیشتر از سفیدپوستان است. به گفته محققان این موسسه یکی از دلایل این امر فعالیت سیاه‌پوستان و اعضا اقلیت‌های قومی در مشاغلی است که آن‌ها را بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار می‌دهد. یورونیوز اضافه کرده است که بنا بر بررسی‌های صورت گرفته آمار مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به این بیماری همه‌گیر در میان افرادی که اصالت آنها به منطقه دریای کارائیب بر می‌گردد در قیاس با سفیدپوستان بریتانیایی سه برابر بیشتر بوده است.
همچنین به میزان مرگ‌و‌میر بر اثر کووید 19 در میان سیاه‌پوستان و اقلیت‌های قومی برخوردار از مشاغلی در بخش بهداشت و درمان بریتانیا نیز اشاره شده است. تیم کوک، استاد دانشگاه بریستول در این مورد می‌گوید: “بررسی‌های ما نشان می‌دهد که ۶۳ درصد از کارکنان بخش بهداشت و درمان که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند یا سیاه‌پوست یا از اقلیت‌های قومی بوده‌اند”. در انتهای این گزارش به گفته پژوهشگران میزان بالای مشکلات پزشکی مزمن در میان اعضاء اقلیت‌های قومی یکی دیگر از عوامل مؤثر در افزایش مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در میان آن‌ها بوده است. به‌عنوان ‌مثال دو‌سوم افراد بالای ۶۰ سال در بریتانیا که اصالت بنگلادشی دارند، از یک بیماری طولانی‌مدت و مزمن رنج می‌برند. امری که می‌تواند احتمال مرگ آن‌ها را، در صورت ابتلا به بیماری کووید – ۱۹، به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهد‌.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://per.euronews.com/2020/05/01/studies-show-coronavirus-kill-twice-more-in-britain-poor-neighbourhoods-than-rich-ones

 

 

“ آمار 2 برابری قربانیان کرونا در محله‌های فقیرنشین بریتانیا ”