افزایش خشونت‌های خانگی در میانه بحران کووید ۱۹ در کانادا

کد بلاگ : #5821
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 اردیبهشت 1399 14:04
تعداد بازدید کننده : 272
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش خشونت‌های خانگی در میانه بحران کووید ۱۹...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
ناظران حقوق بشر کانادا با توجه به کاهش نظارت بر شرایط خانواده‌ها در دوره بحران کرونا از افزایش خشونت‌های خانگی در غربی‌ترین استان این کشور یعنی بریتیش کلمبیا ابراز نگرانی کردند.

روزنامه استار، در اواخر فروردین‌ماه ۱۳۹۹، گزارشی را در مورد ابراز نگرانی ناظران حقوق بشر در استان بریتیش کلمبیا در زمینه افزایش خشونت خانگی در میانه بحران کرونا منتشر کرده است. کاساری گوندر، کمیسر حقوق بشر استان بریتیش کلمبیا در خصوص گزارش انجمن حمایت از زنان مورد خشونت واقع شده و افزایش ۳۰۰ درصدی تماس‌های روزانه با این نهاد در هفته‌های اخیر ابراز نگرانی عمیق کرده است. گفتنی است بیانیه مشترکی از سوی گوندر و جنیفر چارلزورت، نماینده کودکان و جوانان بریتیش کلمبیا صادر گردیده که در آن به تاثیر فاصله‌گذاری‌های اجتماعی بر افزایش احتمالی اقدام افراد سوءاستفاده کننده به قدرت‌نمایی و نمایش کنترل، با توجه به کاهش نظارت‌ها بر شرایط خانواده‌ها در دوران بحران کنونی نیز اشاره شده است. فشارها بر خانه‌های امن در شرایط کنونی افزایش یافته است و میزان این سرپناه‌ها جهت گریز افراد از خشونت و پناه آوردن به آن‌ها کاهش یافته است و این در حالی است که خشونت علیه زنان پیشاپیش معضلی متداوم و همه‌گیر در کانادا به‌شمار می‌آمده است.
همچنین روزنامه استار در گزارش خود به عدم ارائه حمایت‌های کافی از سوی سطوح مختلف دولت کانادا برای نهادهای حامی زنان و دخترانِ گریزان از خشونت، جهت سازگار ساختن شرایط آنها با ملزومات فاصله‌گذاری اجتماعی نیز اشاره کرده است. این در حالی است که پیشاپیش صدها تن از زنان مورد خشونت واقع شده به دلیل کمبود جا از این سرپناه‌ها رانده می‌شدند. شایان ذکر است که در این گزارش به از دست رفتن امکان کسب اطلاعات برای مراکز حمایت از کودکان، از طریق دانش‌آموزان در مورد شرایط خانوادگی‌شان با توجه به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی نیز اشاره شده است. در انتهای گزارش بر ضرورت تسهیل دسترسی زنان و نوجوانان به تلفن و ارتباطات مجازی جهت دریافت حمایت‌های لازم، هم‌زمان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید گردیده است.

 

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.thestar.com/news/canada/2020/04/17/bc-human-rights-observers-concerned-by-spike-in-family-violence-amid-covid-19.html

“ افزایش خشونت‌های خانگی در میانه بحران کووید ۱۹ در کانادا ”