محمد دحلان و جنایات جنگی در یمن

کد بلاگ : #5774
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 14 اسفند 1398 0:00
تعداد بازدید کننده : 258
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
محمد دحلان و جنایات جنگی در یمن
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شرکت استوک اند وایت اعلام کرد که مدارکی در دست دارد که امارات متحده عربی در یمن دست به جنایات جنگی مانند شکنجه، قتل فراقانونی و استفاده از مزدوران زده است و علیه این کشور نزد اداره پلیس لندن تشکیل پرونده داده است.

خبرگزاری آناتولی، در اواخر بهمن ماه 1398، گزارشی را در خصوص ارتکاب جنایات جنگی در یمن توسط محمد دحلان منتشر کرده است. شرکت بین‌المللی حقوقی استوک اند وایت، مستقر در لندن، از امارات و مزدوران وابسته به آن در یمن به اتهام شکنجه و جنایت‌های جنگی ضد غیرنظامیان یمن شکایت کرده است. این شرکت حقوقی دادخواستی برای مقامات انگلیس و آمریکا و ترکیه مبنی بر دستگیری مسئولان ارشد اماراتی که متهم به ارتکاب جنایات جنگی و شکنجه ضد غیرنظامیان در یمن هستند ارسال کرد. این شرکت به نمایندگی از موکلان محمد دحلان مشاور ولیعهد ابوظبی محمد بن زاید آل نهیان را به دست داشتن در ترورها و جنایات جنگی در یمن متهم کرد. شرکت استوک اند وایت اعلام کرد که مدارکی در دست دارد که امارات متحده عربی در یمن دست به جنایات جنگی مانند شکنجه، قتل فراقانونی و استفاده از مزدوران زده است و علیه این کشور نزد اداره پلیس لندن تشکیل پرونده داده است.
همچنین این پرونده در وزارت دادگستری آمریکا و دادستان استانبول نیز به جریان خواهد افتاد. از رهبران ارشد امارات متحده عربی در این پرونده به عنوان عامل اصلی این جنایات یاد شده است. محمد دحلان فلسطینی و مشاور ولیعهد ابوظبی نیز یکی از عوامل انفجار در مقر حزب اصلاح یمن معرفی شده است. این در حال است که ترور طی دو سال اخیر در یمن افزایش یافته و عاملان آن مشخص نشده اند اما یک تحقیق آمریکایی با مدارک اثبات کرده که محمد دحلان رهبر معزول از جنبش فتح فلسطین و معروف ترین بازیگر امارات متحده عربی در منطقه درپشت پرده این جنایات است .

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

1- https://www.aa.com.tr/en/middle-east/top-uae-officials-to-face-legal-cases-in-uk-us-turkey/1732012

“ محمد دحلان و جنایات جنگی در یمن ”