اکثریت بی‌خانمان‌های آمریکا؛ اقلیت سیاه‌پوستان

کد بلاگ : #5754
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 7 اسفند 1398 16:02
تعداد بازدید کننده : 303
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اکثریت بی‌خانمان‌های آمریکا؛ اقلیت سیاه‌پوستان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۵۲ درصد از خانواده‌های بی‌خانمان در آمریکا را اقلیت سیاه‌پوستان تشکیل می‌دادند. این آمار نشان از افزایش افراد بی‌خانمان در شهرهای اصلی و جوامع رنگین‌پوستان آمریکا دارد.

شبکه خبری ای.بی.سی و شبکه خبری سی.ان.ان، در بهمن‌ماه ۱۳۹۸، گزارشی را در خصوص این‌که سیاه‌پوستان آمریکا نیمی از بی‌خانمان‌های ایالات متحده را تشکیل داده‌اند، منتشر کرده‌اند. نتایج گزارش جدید سازمان مسکن و شهرسازی آمریکا نشان می‌دهد که سیاه‌پوستان اکثریت بی‌خانمان‌های این کشور را بوجود آورده‌اند. این سازمان در گزارش خود به کنگره این‌گونه ذکر کرده است که سیاه‌پوستان نیمی از جمعیت بی‌خانمان در آمریکا بوده‌اند هر چند که این قشر تنها ۱۳ درصد از جمعیت کلی آمریکا را تشکیل می‌دهند. بر اساس این گزارش، تقریبا ۵۶۸ هزار نفر از مردم آمریکا تجربه یک شب بی‌خانمانی در ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ میلادی را داشته‌اند. این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۵۵۳ هزار نفر بوده است که با الگوهای افزایش ۹ درصدیِ بی‌خانمانی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ در آمریکا مطابقت دارد و ۴۰ درصد از این افراد به سیاه‌پوستان اختصاص یافته است. گفتنی است در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۵۲ درصد از خانواده‌های بی‌خانمان در آمریکا را اقلیت سیاه‌پوستان تشکیل می‌دادند.
هفتاد و هفت درصد جمعیت آمریکا سفید پوست هستند که ۴۸ درصد از جامعهِ بی‌خانمان‌ها در سال ۲۰۱۹ را تشکیل داده است. این در حالی است که شهروندان اسپانیایی‌تبار و یا لاتین‌تبار ۱۸ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و در عین حال ۲۲ درصد از آمار بی‌خانمان‌ها یا کارتن‌خواب‌ها به آن‌ها اختصاص یافته است. در این گزارش به افزایش نرخ بی‌خانمانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی در ساحل غربی آمریکا و افزایش ۱۶ درصدی تعداد این افراد در ایالت کالیفرنیا در این مدت و همچنین برخورداری ایالت اورگان از بالاترین نرخ افزایش بی‌خانمانی اشاره شده است. از سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون، افراد بی‌خانمان در خیابان‌ها، خودروها، پناهگاه‌ها و ساختمان‌های متروکه افزایش ۹ درصدی یافته است. گفتنی است که این آمار نشان از افزایش افراد بی‌خانمان در شهرهای اصلی و جوامع رنگین‌پوستان آمریکا دارد.

به عبارت دیگر، افراد رنگین‌پوست تقریبا کل نرخ افزایش بی‌خانمان‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که شمار افراد بی‌خانمان سفید پوست در آمریکا ثابت باقی مانده است. باید خاطرنشان کرد که منشاء اصلی معضل بی‌خانمانی در آمریکا، فقدان مسکن ارزان قیمت است. براساس آمارهای رسمی ۱۱ میلیون خانوار کم درآمد در این کشور سالانه نیم یا بخش عمده درآمد خود را صرف مسکن می‌کنند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

۱- https://abcnews.go.com/US/50-homeless-families-black-government-report-finds/story?id=68433643
https://edition.cnn.com/2020/01/24/us/african-americans-hud-homelessness-report-trnd/index.html

“ اکثریت بی‌خانمان‌های آمریکا؛ اقلیت سیاه‌پوستان ”