قربانیان خشونت خانگی ۱۵ برابر قربانیان تروریسم در بریتانیا

کد بلاگ : #5717
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 دی 1398 15:33
تعداد بازدید کننده : 305
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
قربانیان خشونت خانگی ۱۵ برابر قربانیان تروریسم...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
آمارهای نهاد جرائم پلیس در ارتباط با خشونت خانگی نشان می‌دهد که به‌طور متوسط در هر ۳۰ ثانیه در مورد وقوع خشونت‌‌های خانگی یک تماس تلفنی اضطراری صورت می‌گیرد.

روزنامه گاردین، اوایل دی‌ماه ۱۳۹۸، در مورد میزان ۱۵ برابری قتل‌های ناشی از خشونت‌های خانگی در قیاس با قتل‌های تروریستی در بریتانیا گزارشی را منتشر نموده است. بر طبق گزارش روزنامه گاردین، فعالان حامی قربانیان خشونت خانگی از دولت بریتانیا درخواست نموده‌اند تا بودجه بیشتری به نیروهای پلیس به منظور مقابله با این معضل با توجه به اهمیت این موضوع در قیاس با قتل‌های ناشی از عملیات تروریستی اختصاص دهند. مطابق آمارهای رسمی بین سال‌های ۲۰۰۰- ۲۰۱۸ میلادی، در انگلیس و ولز ۱۸۷۰ نفر قربانی خشونت‌های خانگی شده‌اند، که در همین بازه زمانی ۱۲۶ نفر قربانی حملات تروریستی شده‌اند.
در این آمارها آمده است که از سال ۲۰۰۰ بالغ بر ۶۰۰۰ نفر که عمده آنها زنان هستند پس از تجربه سوءرفتار در خانه به قتل رسیده یا خودشان به زندگیشان خاتمه داده و دست به خودکشی زده‌اند. پلیس بریتانیا تا کنون رقم هزینه‌کرد خود برای مقابله با خشونت خانگی را اعلام نکرده است، اما فعالان این حوزه می‌گویند منابع مالی اختصاص ‌یافته برای مقابله با این معضل در سال‌های گذشته کاهش یافته است. بودجه سالانه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی بریتانیا که وظیفه مبارزه با حملات تروریستی را به عهده دارند سالانه ۲.۶ میلیارد پوند است.
در گزارش گاردین آمده است که نیاز زنان به بهره‌مندی از خدمات حمایتی در قبال خشونت‌های خانگی در ۱۰ سال گذشته تا سال ۲۰۱۷، افزایش ۸۳ درصدی پیدا کرده است و در عوض بودجه این حوزه با کاهش ۵۰ درصدی روبه‌رو بوده است. این در حالی است که طبق برآوردهای دولت هزینه رسیدگی به این معضل ۶۶ میلیارد پوند در سال است. گفتنی است آمارهای نهاد جرائم پلیس در این رابطه نشان می‌دهد که به‌طور متوسط در هر ۳۰ ثانیه در مورد وقوع خشونت‌های خانگی یک تماس تلفنی اضطراری صورت می‌گیرد. همچنین از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ میلادی نیز در خصوص سوءاستفاده‌ها و سوء‌رفتارهای خانگی افزایش ۶۳ درصدی رخ داده است و در عوض میزان پیگردهای قانونی این دسته از خشونت‌ها در سال گذشته میلادی با کاهش ۱۱ درصد مواجه شده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.theguardian.com/society/2019/dec/28/domestic-violence-kills-15-times-as-many-as-terrorism-in-britain

“ قربانیان خشونت خانگی ۱۵ برابر قربانیان تروریسم در بریتانیا ”