تجاوز جنسی به ۱۹ هزار کودک در بریتانیا در سال ۲۰۱۹

کد بلاگ : #5713
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 دی 1398 15:19
تعداد بازدید کننده : 413
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تجاوز جنسی به ۱۹ هزار کودک در بریتانیا در سال ۲۰۱۹
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
با توجه به شیوع استثمار جنسی در بریتانیا، بیش از ۱۸۷۰۰ کودک قربانی استثمار جنسی از سوی مقامات محلی انگلیس در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی مورد شناسایی قرار گرفته‌‌اند.

روزنامه ایندیپندنت، اوایل دی‌ماه ۱۳۹۸، در خصوص آمار رسمی ارائه شده در رابطه با “شیوع ” استثمار جنسی نزدیک به ۱۹ هزار کودک در بریتانیا در سال گذشته گزارشی را منتشر کرده است. با توجه به شیوع استثمار جنسی در بریتانیا، فعالان این حوزه رقم واقعی این‌گونه بهره‌کشی از کودکان را به مراتب بالاتر می‌دانند و دولت را به عدم مقابله با سوءاستفاده جنسی کودکان علی‌رغم قول‌هایی که پس از پرونده‌های مشهور در روترهم و راچدیل ارائه شده است، متهم می‌کنند. بیش از ۱۸۷۰۰ کودک قربانی استثمار جنسی از سوی مقامات محلی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی مورد شناسایی قرار گرفته است که این رقم در مقایسه با ۳۳۰۰ نفریِ پنج سال گذشته آمار بالاتری است. در این گزارش به افزایش آمار ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش از سال ۲۰۱۳، با توجه به تعداد کودکان ارجاع داده شده به نهادهای خدمات و مراقبت‌های اجتماعی و رسیدن آن به ۲۰ هزار نفر در فاصله سال-های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی اشاره شده است.
شهرهای برمینگهم، ساری، بردفورد و گلاسسترشایر به ترتیب بالاترین میزان قربانیان استثمار جنسی از سوی گروه‌های تبهکار را داشته است. شایان ذکر است ایندیپندنت در گزارش خود به استفاده گسترده این گروه‌ها از الکل و مواد مخدر، جهت ناگزیر کردن دختران به ورود به رابطه جنسی و سپس منصرف کردن آن‌ها از مراجعه به پلیس برای شکایت اشاره کرده است. گفتنی است که تبهکاران از روش‌هایی چون قاچاق انسان، دوست‌یابی‌های مجازی و یا دعوت آن‌ها به مهمانی‌های از پیش ترتیب داده شده بهره می‌گیرند. ایندیپندنت به اقدام وزارت کشور به اختصاص بودجه به تحقیقات گسترده جاری در این رابطه در شهرهای روترهم و نورفوک و همچنین اختصاص ۷ میلیون پوند به سازمان‌های حمایت از کودکان قربانی جنسی برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ اشاره کرده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/grooming-child-sex-abuse-exploitation-rotherham-rochdale-police-a9215261.html

“ تجاوز جنسی به ۱۹ هزار کودک در بریتانیا در سال ۲۰۱۹ ”