افزایش شکاف طبقاتی در بریتانیا

کد بلاگ : #5687
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 27 آذر 1398 17:07
تعداد بازدید کننده : 156
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش شکاف طبقاتی در بریتانیا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بر اساس پژوهش انجام گرفته از سوی موسسه تحقیقات سیاست عمومی (IPPR)، اختلافات طبقاتی و نابرابری‌ها در بریتانیا در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه‌یافته از میزان بالاتری برخوردار است.

روزنامه گاردین، در اوایل آذرماه ۱۳۸۹، گزارشی را مبنی بر اینکه بریتانیا دارای بالاترین میزان نابرابری‌ها در میان کشورهای توسعه‌یافته در جهان می‌باشد، منتشر کرده است. بر اساس پژوهش انجام گرفته از سوی موسسه تحقیقات سیاست عمومی (IPPR)، اختلافات طبقاتی و نابرابری‌ها در بریتانیا در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه‌یافته از میزان بالاتری برخوردار است. نتایج صورت گرفته نشان می‌دهد که انگلیس در قیاس با سایر کشورهای قابل مقایسه، در زمینه مواردی چون، سلامت، اشتغال، درآمد خالص و بهره‌وری و همچنین میزان مرگ و میر در برخی از مناطق این کشور از جمله بلک‌پول، منچستر و هال در قیاس با مناطقی در کشورهای ترکیه، رومانی و لهستان آمار نابرابری بالاتری را دارا می‌باشد.
این گزارش بر این موضوع تاکید می‌کند که نابرابری در انگلیس به مراتب فراتر و پیچیده‌تر از تقسیمات معمولی همچون مناطق شمالی و جنوبی است. این گزارش همچنین به سطح بالایی از فقر در بخش‌های مختلفی از کلان‌شهر لندن، شهرستان‌های مرفه و شهر‌هایی که رشد آن‌ها متوقف شده و راکد مانده‌اند، اشاره دارد. نتایج این گزارش به عدم وجود نابرابری‌های چشمگیر در بریتانیا، در قیاس با سایر کشورهای توسعه‌یافته، در زمینه‌هایی چون، رضایت از زندگی و نرخ قتل نیز اشاره کرده است. گفتنی است در این گزارش، به افزایش میزان درآمدهای نابرابر در بریتانیا در سال‌های اخیر، از جمله اختلاف به‌طور متوسط ۴۸ هزار پوندی میان درآمد قابل حصول برای یک فرد در مناطق ثروتمند این کشور در قیاس با مناطق محروم آن نیز اشاره شده است. شایان ذکر است این نهاد پژوهشی به همراه بسیاری از شخصیت‌های دولت انگلیس مدت‌ها است خواستار قدرت‌سپاری و تمرکززدایی بیشتر بودجه، در راستای کاهش شکاف موجود در تولید انگلستان و رفع نابرابری‌های منطقه‌ای این کشور شده‌اند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 

۱- https://www.theguardian.com/uk-news/2019/nov/27/parts-of-england-have-higher-mortality-rates-than-turkey

 

“ افزایش شکاف طبقاتی در بریتانیا ”