افزایش خشونت‌های خانگی در فرانسه

کد بلاگ : #5674
تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 آذر 1398 16:36
تعداد بازدید کننده : 277
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش خشونت‌های خانگی در فرانسه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دولت فرانسه با اذعان به “شکست جمعی” و “ناکار آمدی” در مقابله با خشونت علیه زنان در این کشور، اعلام کرد که اقداماتی چهل‌گانه را در جهت بهبود این وضعیت در دستور کار قرار خواهد داد.

شبکه خبری یورونیوز، در اواخر آبان‌ماه و اوایل آذرماه سال ۱۳۹۸، گزارش‌هایی را در خصوص افزایش خشونت‌های خانگی در فرانسه منتشر نموده است. یورونیوز در گزارش خود به تعداد زنان به قتل رسیده بر اثر خشونت‌های خانگی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون، با قتل اخیرِ زنی در شهرستان بارن در ناحیه آلزاس، به ۱۳۱ نفر اشاره کرده است که این تعداد در قیاس با آمار سال گذشته، ۱۰ نفر بیشتر شده است. مجلس سنای فرانسه و دولت این کشور، اقدام به پیگیری طرح‌هایی در راستای کاهش خشونت‌های خانگی کرده‌اند. همچنین، دولت فرانسه در ۴ آذرماه، با اذعان به “شکست جمعی” و “ناکار آمدی” در مقابله با خشونت علیه زنان در این کشور، اعلام کرد که اقداماتی چهل‌گانه را در جهت بهبود این وضعیت در دستور کار قرار خواهد داد.
در این گزارش به اقدام نهادهایِ حامی حقوق زنان به برگزاری تظاهراتی، در روز ۲ آذرماه، با حضور ده‌ها هزار تن در شهرهای بزرگ فرانسه در اعتراض به تداوم این وضعیت و “کم‌کاری و اهمال دولت” نیز اشاره گردیده است. گفتنی است که تظاهر کنندگان در راهپیماییِ خود خواهان اختصاص بودجه‌ای یک‌میلیارد دلاری برای مقابله با خشونت علیه زنان شده‌اند. در روز ۴ آذرماه، ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، در کنفرانسی مطبوعاتی اظهاراتی مبنی بر برشمردن اقداماتی در دست اجرا در این راستا داشته است. اقداماتی که وی در کنفرانس مطبوعاتی به آنها اشاره کرده است عبارتند از:
- ایجاد یک خط تلفن ویژه با شماره ۳۹۱۹ به صورت ۲۴ ساعته، برای هفت روز هفته مختصِ کمک به قربانیان خشونت خانگی؛
- سلب حق حضانت و کفالت از پدر در صورت ارتکاب وی به قتل همسرش؛
- و ایجاد ۸۰ دفتر امداد اجتماعی علاوه بر ۲۷۱ دفتر کنونی در کمیساریاهای پلیس تا سال ۲۰۲۱ میلادی.
همچنین در گزارش یورنیوز آمده است که مبلغ ۳۶۰ میلیون یورو، طبق اعلام دولت جهت مبارزه با پدیده خشونت علیه زنان برای سال آتی میلادی اختصاص داده شده است‌.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 

۱- https://farsi.euronews.com/2019/11/25/france-government-announces-40-measures-for-elimination-of-violence-against-women

 

“ افزایش خشونت‌های خانگی در فرانسه ”