افزایش کشته شدگان یمن به بیش از یکصد هزار نفر

کد بلاگ : #5618
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 آبان 1398 11:05
تعداد بازدید کننده : 241
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش کشته شدگان یمن به بیش از یکصد هزار نفر
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تعداد کشته‌شدگان جنگ یمن از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون، به یکصد هزار نفر رسیده که این تعداد شامل ۱۲ هزار تن از غیرنظامیان می‌باشد.

روزنامه گاردین در آبان ماه ۱۳۹۸، گزارشی را در خصوصِ رسیدن تعداد کشته‌شدگان جنگ یمن به یکصد هزار نفر منتشر کرده است. پروژه داده‌های مکانی و رویدادی مناقشات مسلحانه که تحت حمایت مالی وزارت‌های خارجه ایالات متحده و هلند است آماری را مبنی بر اینکه تعداد کشته‌شدگان جنگ یمن از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون، به یکصد هزار نفر رسیده ارائه داده است که این تعداد شامل ۱۲ هزار تن از غیرنظامیان می‌باشد. در این گزارش به کشته شدن ۲۰ هزار نفر در سال جاری میلادی اشاره شده است که آن را به دومین سال مرگبارِ این جنگ خونین، پس از سال ۲۰۱۸ میلادی تبدیل کرده است.
در سال ۲۰۱۹ میلادی، ماه آوریل به عنوان مرگبارترین ماه سال جاری با تلفات بیش از ۲۵۰۰ نفری، در قیاس با کشته شدن ۱۷۰۰ نفر در ماه سپتامبر به‌شمار آمده است. گفتنی است که فصل سوم از سال ۲۰۱۹، کمترین آمار تلفات از پایان سال 2017 را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که تعداد غیرنظامیان کشته شده در این مدت در قیاس با فصل پیشین آن افزایش داشته است. شایان ذکر است استان‌های تعز، حدیده و جوف، با تلفاتِ هر یک بیش از 10 هزار نفر، به‌عنوان خشونت‌‌زده‌ترین استان‌ها، از زمان آغاز جنگ در سال 2015 میلادی تاکنون به‌شمار آمده است. همچنین ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، به‌عنوان مسئولِ کشته شدن بیش از ۸ هزار نفر غیرنظامی، از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون به‌شمار آمده است. گفتنی است که این تعداد شامل افرادی که در فاجعه بشردوستانه ناشی از جنگ جان خود را از دست داده‌اند نیست و منابع دیگر در این زمینه آمار بالاتری را ارائه داده‌اند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 

۱- https://www.theguardian.com/world/2019/oct/31/death-toll-in-yemen-war-reaches-100000

“ افزایش کشته شدگان یمن به بیش از یکصد هزار نفر ”