صدور ۲۷۱ حکم حبس ابد در بحرین از سال ۲۰۱۸ تاکنون

کد بلاگ : #5609
تاریخ انتشار : سه شنبه, 14 آبان 1398 14:17
تعداد بازدید کننده : 145
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
صدور ۲۷۱ حکم حبس ابد در بحرین از سال ۲۰۱۸ تاکنون
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
از ژانویه سال 2018 تا مه سال 2019 میلادی 271 حکم حبس ابد از سوی دادگاه‌های بحرین برای مردم این کشور در حیطه پرونده‌های سیاسی صادر شده است.

پایگاه خبری بحرین میرور، در مهر ماه ۱۳۹۸، به نقل از موسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج (فارس)، در مورد تعداد احکام حبس ابد صادر شده علیه شهروندان بحرینی گزارشی را منتشر کرده است. این موسسه به بررسی و مستندسازی احکام حبس ابد صادر شده از سوی دادگاه‌های بحرین از ژانویه سال ۲۰۱۸ تا مه سال ۲۰۱۹ میلادی پرداخته است و یافته‌های خود را در این زمینه، مبنی بر صدور ۲۷۱ حکم حبس ابد برای مردم این کشور در حیطه پرونده‌های سیاسی منتشر کرده است. در این گزارش آمده است که ۱۳۰ تن از شهروندان بحرینی در سال ۲۰۱۸، به تحمل حبس ابد محکوم شده‌اند. به عبارت دیگر در این مدت، ماهانه حدود ۱۰.۸ حکم حبس ابد علیه شهروندان بحرینی صادر شده است که بالاترین آمار مربوط به ماه مه ۲۰۱۸ با صدور ۴۳ حکم ابد است. همچنین در این گزارش به افزایش قابل توجه احکام حبس ابد در سال جاری میلادی، از جمله صدور ۱۴۱ حکم از ژانویه تا مه سال ۲۰۱۹ اشاره شده است. به عبارتی می‌توان گفت در این مدت، ماهانه ۲۸.۲ حکم حبس ابد صادر گردیده است که این آمار نشان می‌دهد ماه آوریل از بالاترین میزان صدور این احکام با توجه به محکوم شدن ۶۳ تن از شهروندان بحرینی به تحمل حبس ابد برخوردار گشته است.
بنا بر این گزارش، برای همه کسانی که در سال ۲۰۱۹ احکام حبس ابد صادر شده، مجازات سلب تابعیت نیز در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است در این گزارش از مقامات بحرینی درخواست شده که هر چه سریع‌تر تمامی زندانیان سیاسی در این کشور را بدون قید و شرط آزاد کنند. همچنین به قربانیان شکنجه غرامت اعطا کرده، ناقضان حقوق بشر را محاکمه و گفتگوی ملی با تمامی احزاب و گروه‌ها برگزار کنند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

۱- http://www.bahrainmirror.com/en/news/56099.html

“ صدور ۲۷۱ حکم حبس ابد در بحرین از سال ۲۰۱۸ تاکنون ”