سوء‌استفاده راست‌گرایان افراطی از نگرانی شهروندان بریتانیا

کد بلاگ : #5599
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 آبان 1398 9:36
تعداد بازدید کننده : 259
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سوء‌استفاده راست‌گرایان افراطی از نگرانی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به نوشته روزنامه ایندیپندنت فعالان راست‌گرای افراطی با سوءاستفاده از نگرانی مردم در مورد ایمنی زنان و کودکان، مسلمانان و اقلیت‌های مذهبی را هدف گرفته‌اند.

روزنامه ایندیپندنت، در مهرماه ۱۳۹۸، در خصوص سوءاستفاده راست‌گرایان افراطی از نگرانی شهروندان بریتانیایی در مورد ایمنی زنان و کودکان، در راستای هدف قرار دادن مسلمانان و دیگر اقلیت‌های مذهبی گزارشی را منتشر کرده است. به نوشته روزنامه ایندیپندنت فعالان راست‌گرای افراطی با سوءاستفاده از نگرانی مردم در مورد ایمنی زنان و کودکان، مسلمانان و اقلیت‌های مذهبی را هدف گرفته‌اند. به نوشته این روزنامه یک گزارش رسمی حاکی از آن است که فعالان راست‌گرای افراطی با سوءاستفاده از نگرانی مردم در مورد ایمنی زنان و کودکان، مسلمانان و اقلیت‌های مذهبی را هدف گرفته‌اند. “کمیسیون مبارزه با افراط‌گرایی” (در بریتانیا) گفته است، برخی گروه‌ها “عامدانه واقعیت‌ها را مخدوش می‌کنند تا شنوندگان‌شان را به برخوردهای تبعیض‌آمیز و نفرت‌بار ترغیب کنند”. اولین گزارش مهم کمیسیون وابسته به دولت که پیش از انتشار، منحصراً در اختیار ایندیپندنت قرار گرفته است، هشدار می‌دهد که این تاکتیک، آن بخش از جوامع سفیدپوست را که معمولاً از راست‌گرایان افراطی حمایت نمی‌کنند، به سوی خود جلب کرده است و شکاف اجتماعی را عمیق‌تر و بدتر کرده است.

این کمیسیون به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد همه اشکال افراط‌گرایی در سراسر انگلیس، در مورد یک رشته اعتراض‌هایی تحقیق کرده است که در پی ادعای زنی جرقه خورد که مدعی شده بود در شهر “ساندرلند” توسط گروهی از مهاجران خاورمیانه‌ای تبار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. در این گزارش آمده است که چهره‌های برجسته‌ی راست افراطی از جمله “تامی رابینسون”، “جایدا فرانسن”، “آن ماری واترز” و نامزد سابق رهبری حزب “یوکیپ”، از راهپیمایی‌های سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ برای “اشاعه و گسترش نظرات ضد اقلیت و ضد مسلمان” استفاده کرده‌اند. همچین در گزارش مذبور آمده است که “تظاهرکنندگان گفته‌اند هدفشان بهبود امنیت زنان و کودکان در سطح ملی است”. اما الفاظ آن‌ها اقلیت‌های قومی را هدف قرار داده است؛ هر چند به گفته پلیس منطقه “نوِرتامبریا”، ۸۵ درصد افرادی که در سال ۲۰۱۸ به اتهامات جنسی محکوم شده‌اند، سفید‌پوست بوده‌اند. شایان ذکر است که مقامات محلی گفته‌اند، ۱۳ مورد تظاهراتی که در طول چند ماه برگزار شده است، “به احساسات ضد اقلیت‌ها دامن زده است” و به یک رشته حملات خشونت‌بار علیه مردان آسیایی و همچنین اقدامات خرابکاری و رسم نقاشی‌های دیواری نژادپرستانه در محل انجامیده است. قابل ذکر است که اعتقادات مشترک این افراد و گروه‌ها، ضدیت علیه اقلیت‌ها، مهاجران و به‌ویژه مسلمانان است. کمیسیون مبارزه با افراط گرایی می‌گوید، در جریان اعتراض‌ها، مقامات ساندرلند هیچ‌گونه حمایتی از طرف دولت دریافت نکرده‌اند. همچنین تحقیقات سراسری کمیسیون که در پی حملات تروریستی سال ۲۰۱۷ آغاز شده است، نشان می‌دهد که:
- مقامات مسئول نسبت به بهره‌برداری جریانات راست افراطی از تنش‌های محلی بی‌توجه بوده‌اند؛
- از قربانیان حمایت نکرده‌اند؛
- “رفتار مداوم افراطگرایان را در راستای نفرت‌پراکنی و تبدیل تبلیغات خطرناک خود به یک روند فکری جا افتاده، به چالش نگرفته‌اند”.

 

“ سوء‌استفاده راست‌گرایان افراطی از نگرانی شهروندان بریتانیا ”