فقر شدید در میان کارگران انگلیسی

کد بلاگ : #5549
تاریخ انتشار : سه شنبه, 16 مهر 1398 15:28
تعداد بازدید کننده : 161
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فقر شدید در میان کارگران انگلیسی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به گزارش کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا در طول سال گذشته، از هر پنج کارگر بریتانیایی یک نفر به دلیل فقر، یک وعده غذای روزانه اش را حذف کرده است.

روزنامه ایندیپندنت، در روز پنجم مهرماه ۱۳۹۸، گزارشی را در مورد فقر بسیار شدید در میان طبقه کارگر بریتانیا منتشر کرد. کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا، اخیرا گزارش پژوهشی را منتشر کرده است که حکایت از آن دارد که در طول سال گذشته، از هر پنج کارگر بریتانیایی یک نفر به‌دلیل فقر، یک وعده غذای روزانه‌اش را حذف کرده است. این در حالی است که دو سال گذشته از هر ۸ کارگر یا کارمند، یک نفر به‌دلیل نداشتن عایدی کافی گرسنگی می‌کشیده است. در سال جاری میلادی، با توجه به شواهد مبنی بر افزایش قابل توجه میزان فقر در میان اقشار کم درآمد جامعه، حدود یک پنجم کارگران در ماه‌های سرد سال استطاعت استفاده از بخاری و وسایل گرمایشی را نداشته‌اند. همچنین باز هم یک پنجم آنها برای پرداخت صورت‌حساب‌ها، وسایل خصوصی‌شان را فروخته یا گرو گذاشته‌اند.
گفتنی است ۳۰ درصد از ۲۷۰۰ کارگر و کارمندی که در این پژوهش شرکت کرده‌اند، اعلام کرده‌اند تواناییِ پرداخت یک صورت‌حساب غیرمنتظره ۵۰۰ پوندی را ندارند، این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۲۴ درصد بوده است. دو پنجم کارگران و کارمندانی که در این پژوهش شرکت کرده‌اند شدیدترین نگرانی‌شان در مورد کار این است که دستمزدهایشان کافی نبوده و پاسخگویِ هزینه‌های زندگی‌شان نمی‌باشد. یک نفر از ده نفر آنها بیان می‌دارد که توانایی پرداخت به‌موقع اجاره خانه و یا اقساط وام مسکن خود را ندارد. به گفته کنگره اتحادیه‌های کارگری، این آمار نمادی از “ترکیب زهرآلود” مشاغل متزلزل، سطح دستمزدها و رشد کم دستمزدها است که به زندگی میلیون‌ها بریتانیایی آسیب وارد کرده است. فرانسیس اُگریدی، دبیرکل کنگره اتحادیه‌های کارگری، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و دولت این کشور را به‌عنوان مهم‌ترین عامل این نابسامانی می‌داند و مسئول به‌شمار آورده است. “اما بوریس جانسون در عوض، تهدید می‌کند که با فشار برای یک برگزیت بدون توافق (با اتحادیه اروپا) اوضاع را از این هم وخیم‌تر خواهد کرد”. “او باید با منتفی کردن احتمال برگزیت بدون توافق دست از بازی با زندگی مردم بردارد”.
سازمان خیریه “استپ چنج”، اعلام کرد که ظرف شش ماه گذشته، به‌گونه‌ای بی‌سابقه تعداد ۳۳۱ هزار درخواست برای کمک دریافت کرده است. در میان این تماس‌ها افراد نگران بوده‌اند که به‌علت کاهش دستمزد، بیماری یا وابستگی به کارت‌های اعتباری برای هزینه زندگی روزمره، قادر به پرداخت بدهی‌هایشان نبوده‌اند. شایان ذکر است که حد متوسط بدهی یک خانوار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در مرز ۱۵۸۸۰ پوند قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته در این زمان ۱۱۶۰ پوند افزایش یافته است. گفتنی است در این گزارش به مواجه بودن خانوارهای بریتانیایی با معضل لزوم گزینش میان فراهم آوردن وعده غذایی، گرم کردن خانه و یا پرداخت اجاره بها اشاره شده است.

 

تیم کارشناسی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 

۱- https://www.independent.co.uk/news/business/news/workers-skip-meals-poverty-low-pay-tuc-survey-a9122161.html

 

“ فقر شدید در میان کارگران انگلیسی ”