افشاگری‌های شبکه الجزیره در خصوص طرح‌های خرابکارانه دولت بحرین

کد بلاگ : #5420
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 23 مرداد 1398 16:24
تعداد بازدید کننده : 249
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افشاگری‌های شبکه الجزیره در خصوص طرح‌های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مستند “کسانی که با آتش بازی می‌کنند” نشان از طرح‌های خرابکارانه مأموران اطلاعاتی بحرین و فرماندهان گروه تروریستی القاعده با هدف مورد حمله قراردادن گروه‌ها و فعالان مخالف در بحرین دارد.

شبکه خبری العربیه، در روز ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸، گزارشی را در مورد استفاده پادشاه بحرین از اعضای القاعده جهت به قتل رساندن مخالفان خود منتشر کرد. شبکه خبری الجزیره، در روز ۲۳ تیرماه، مستندی را به زبان عربی تحت عنوان “کسانی که با آتش‌بازی می‌کنند"، پخش کرد که مبتنی بر ضبط محرمانه تماس‌های صورت گرفته میان ماموران اطلاعاتی بحرین و فرماندهان گروه تروریستی القاعده، جهت انجام هماهنگی‌های لازم به‌منظور تشکیل نهادی مخفیانه با هدف مورد حمله قرار دادن گروه‌ها و فعالان مخالف در این کشور بود.
این مستند حاوی اسناد محرمانه‌ای است که شامل اعترافات عوامل اجرایی این طرح می‌باشد که بر اساس اعترافات آنها، این افراد به‌صورت مستقیم از حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین دستور گرفته‌اند. در این گزارش به نام عبدالوهاب حسین، یکی از رهبران سرشناس جنبش الوفاق که نقش عمده‌ای را در اعتراضات ضد حکومتی بحرین در سال ۲۰۱۱ میلادی ایفا نموده است و در فهرست فعالان موردنظر القاعده برای ترور بود اشاره شده است. این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که شاه بحرین شخصا برای آزاد کردن محمد صالح، یکی از فرماندهان زندانی القاعده در عربستان سعودی مداخله کرده است. در این گزارش به اظهارات یکی از ماموران بازنشسته سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) اشاره شده است. وی در اظهاراتش به دست‌نوشته‌های ابو زبیده که یکی از فرماندهان القاعده در زندان گوانتانامو است اشاره کرده است. گفتنی است وی در خصوص افشاء نام ۳ تن از اعضا خانواده سلطنتی عربستان که پس از تماس سازمان سیا با این ۳ نفر، این افراد ناپدید شده و اجسادشان بعدها در بیابان پیدا شده است، به شدت مورد شکنجه قرار گرفته بود.
این مستند به سفر ماموران اطلاعاتی بحرین به ایران، جهت ایجاد هماهنگی‌های لازم با اعضای جندا...، گروه شبه‌نظامی (تروریستی) فعال در استان سیستان و بلوچستان ایران، که مدعی حمایت از حقوق ایرانیان سنی مذهب و در عین حال متهم به ارتباط با القاعده و طالبان است اشاره نموده است. گفتنی است خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین، به پخش این مستند از شبکه الجزیره واکنش نشان داده است و آن را مملو از “دروغ و سفسطه علیه حکومت این کشور” خوانده است و همچنین قطر (شبکه خبری الجزیره متعلق به کشور قطر است) را نیز، کشوری شرور و بزرگ‌ترین تهدید برای شورای همکاری خلیج فارس به‌شمار آورده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 

“ افشاگری‌های شبکه الجزیره در خصوص طرح‌های خرابکارانه دولت بحرین ”