تعرض و سوء‌استفاده‌های جنسی نمایندگان پارلمان بریتانیا از کارکنان و کارمندان

کد بلاگ : #5320
تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 تیر 1398 11:45
تعداد بازدید کننده : 218
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعرض و سوء‌استفاده‌های جنسی نمایندگان پارلمان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
«جما وایت» وکیل و محقق برجسته بریتانیایی، گزارش تحقیقاتیِ خود را از پارلمان بریتانیا منتشر کرد که در آن از فساد گسترده، آزار جنسی و کلامی کارمندان و کارکنان مجلس انگلیس خبر می‌داد.

در روز پنچ‌‌شنبه ۲۰ تیرماه ۱۳۹، گزارشی از سوی خبرگزاری رویترز، مبنی بر مواجهه کارکنان پارلمان بریتانیا با آزار، اذیت و سوء‌استفاده‌های جنسی از سوی نمایندگان این کشور منتشر گردید. «جما وایت» وکیل و محقق برجسته بریتانیایی، گزارش تحقیقاتیِ خود را از پارلمان بریتانیا منتشر کرد که در آن از فساد گسترده، آزار جنسی و کلامی کارمندان و کارکنان مجلس انگلیس خبر می‌داد. گزارش بر موضوعِ نحوه رفتار نمایندگان پارلمان انگلیس با کارمندانشان از جمله کارکنان و کارورزان تحت نظارت قانون‌گذاران انگلیسی مجلس عوام تمرکز داشت که به صورت رفتارهای غیرقابل پذیرشی، چون آزار و اذیت‌های جنسی، ارعاب، توهین و سو‌ء‌استفاده انجام می‌پذیرد.

اغلب این کارکنان از افشاء این موارد امتناع می‌ورزند و دلیل سکوت خود در برابر این رفتارهای غیراخلاقی را اقدامات تلافی‌جویانه‌ای چون، از دست دادن شغل خود و موقعیتشان ذکر می‌کنند. تحقیقات خانم وایت در تهیه این گزارش، پس از مصاحبه با بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان مجلس عوام و ثبت اظهارات آنان در زمینه گستردگی و تداوم قدمت این سوابق ناخوشایند، در یکی از عالی‌ترین نهادهای حکومتیِ این کشور صورت گرفته است. همچنین در این تحقیقات آمده است که این آزار و اذیت‌ها طیف وسیعی را شامل می‌شود که مشتمل بر حملات و سوء‌استفاده‌های جنسی، بددهنی و توهین و ناسزاگویی تا هرزه‌گویی قانون‌گذاران و اقدام آن‌ها به مشارکت‌گذاردن جزئیات زندگی زناشویی خود با کارکنانشان می‌باشد.
علاوه بر این موارد، اعضاء مجلس عوام درخواست‌های دیگری از کارکنان خود دارند که از جمله آن می‌توان به موظف نمودن آن‌ها به انجام کارهای شخصی و خانگی، همچون مراقبت از فرزندان و حیوانات خانگی، دریافت بسته‌های پستی، خرید اقلام خانگی و .... نیز اشاره کرد.
گفتنی است تنها ۳۵ نفر از ۶۵۰ قانون‌گذار پارلمان بریتانیا به مشارکت در دوره‌های آموزشیِ داوطلبانه جهت مقابله با این معضل رضایت داده‌اند و کمیسیون مجلس عوام نیز به این رسوایی واکنش نشان داده است و تمامی رفتارهای ناخوشایند ذکر شده را محکوم نموده و آمادگی خود در زمینه حمایت از تمامی قربانیان و آسیب‌دیدگان این تعرضات را ابراز کرده است. سخنگویِ ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، اظهاراتی را مبنی بر دهشت‌بار بودن یافته‌های این تحقیق بیان داشته است و بر ضرورت پاسخگویی کامل و بی‌درنگ ریاست پارلمان در این زمینه تاکید کرده است.

 

۱- گزارش خبرگزاری رویترز. قابل بازیابی در لینک: https://www.reuters.com/article/us-britain-politics-harassment/uk-parliamentary-staff-face-unwanted-sexual-advances-report-says-idUSKCN1U615U

 

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 

“ تعرض و سوء‌استفاده‌های جنسی نمایندگان پارلمان بریتانیا از کارکنان و کارمندان ”