مصاحبه‌‌های اختصاصی: اسلام‌ستیزی با ادامه مبارزه علیه تروریسم

کد بلاگ : #4839
تاریخ انتشار : دوشنبه, 2 مهر 1397 11:15
تعداد بازدید کننده : 489
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مصاحبه‌‌های اختصاصی: اسلام‌ستیزی با ادامه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در اروپا و آمریکا جنایات کینه‌توزانه علیه مسلمانان تبدیل به یک معضل جدی شده و بخشی از آن به دلیل بلندپروزای‌های نشأت گرفته از کارزارهای سیاسی می‌باشد.

مصاحبه اختصاصی سازمان دفاع از قربانیان خشونت با تاد گرین، دانشیار و استاد علوم دینی در کالج لوتر و متخصص در امور مربوط به اسلام‌هراسی با موضوع اسلام‌ستیزی با ادامه مبارزه علیه تروریسم.

تاد گرین، معتقد است که تاکنون بسیاری از رهبران جهان، از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و ویکتور اورین رئیس جمهور مجارستان صراحتاً تبعیض علیه مسلمانان را محکوم کرده‌اند؛ هرچند در سابقه برخی از آنها در طرفداری از مسلمانان و گروه‌های اقلیت تناقضاتی به چشم می‌خورد. این درحالیست که دولت اوباما نیز در مورد اسلام‌هراسی چندان کارآمد نبوده است. دولت اوباما در مورد اسلام‌هراسی تفکرات ضدونقیضی ارایه نمود در حالی که دولت ترامپ همواره بر اسلام‌هراسی تأکید داشته است. او با بهره‌گیری از ترس‌ها و نگرانی‌هایش نسبت به مسلمین حتی در بخش‌های خاصی از آمریکا به این این احساسات منفی دامن زد. آقای ترامپ حتی با اظهار این جمله که «اسلام از ما بیزار است» به دنبال تحریک رأی‌دهندگان برآمد. ظاهراً چنین به نظر می‌رسد که او با ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و دیگر تلاش‌ها در جهت تحکیم مواضع خود به اسلام‌هراسی ادامه خواهد داد.

آقای دکترتادگرین معتقد است که در اروپا و آمریکا جنایات کینه‌توزانه علیه مسلمانان تبدیل به یک معضل جدی شده و بخشی از آن به دلیل بلندپروزای‌های نشأت گرفته از کارزارهای سیاسی می‌باشد و اظهار می‌شود که این حملات برای جلوگیری از عواقب حملات تروریسیتی نظیر لندن (2005)، پاریس (2015)، بروکسل (2016) و منچستر و پل لندن (2017) می‌باشد. آقای دکتر تادگرین براین باور است که حتی در مواردی که افراد منتسب به دین اسلام دست به اقدامات تروریستی زده‌اند اطلاع چندانی از دین اسلام نداشته‌اند. ایشان معتقدند که تا زمانی که سیاستمداران و سیاست‌گذاران درک عمیق و درستی از مذهب و چگونگی ارتباط آن با افراطیون خشونت‌طلب نداشته باشند، اسلام‌هراسی همچنان ادامه خواهد داشت. ایشان حتی عقب‌نشینی دونالدترامپ از برجام را تحت تأثیر اسلام‌هراسی شدید از سوی حزب جمهوری‌خواه می‌داند که ایران را تهدیدی جدی برای منطقه قلمداد می‌کند. هرچند که در آنسوی قضیه نیز آمریکا به خاطر منافع مالی بیشتر و فروش اسلحه به دیگر کشورهای منطقه از جمله عربستان دست به چنین کاری زده است.

مسلمانان آمریکایی تلاش فراوانی برای آموزش اسلام واقعی به مردم انجام داده‌اند ولی تا زمانی که اسطوره‌های ورزشی، نویسندگان و کارآفرینان مسلمان دست به کار نشوند، نمی‌توان با اسلام‌هراسی مبارزه کرد. در حقیقت اسلام‌هراسی به این دلیل نیست که مسلمانان نتوانسته‌اند تصویر درستی از اسلام به جهان ارائه دهند، بلکه اسلام‌هراسی گونه‌ای از نژادپرستی است که از سوی سیاستمداران و گروه‌های اسلام‌ستیز در جهت منافع مالی ایشان بوجود آمده است.

                                                                                                                                                                                                                 تاد گرین

متن کامل این مصاحبه به زبان انگلیسی در لینک زیر قابل مشاهده است.

ODVV Interview: As the war on terror lingers, Islamophobia continues to be a problem

 

 

“ مصاحبه‌‌های اختصاصی: اسلام‌ستیزی با ادامه مبارزه علیه تروریسم ”