مصاحبه‌های اختصاصی: تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تأثیر آن بر نقض حقوق بشر مردم ایران

کد بلاگ : #4805
تاریخ انتشار : سه شنبه, 6 شهریور 1397 14:15
تعداد بازدید کننده : 479
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مصاحبه‌های اختصاصی: تحریم‌های آمریکا علیه ایران...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در این مصاحبه آقای دکتر تریتا پارسی دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران و رابطه آن با نقض حقوق بشر مردم ایران را به صورت حقوقی مورد بحث و بررسی قرار داد که در ذیل بخش‌هایی از این مصاحبه را پیش‌رو دارید.

مصاحبه اختصاصی سازمان دفاع از قربانیان خشونت با دکتر تریتا پارسی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی ایرانی- آمریکایی، بنیانگذار و رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) با موضوع تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تأثیر آن بر نقض حقوق بشر مردم ایران.

به عقیده آقای پارسی، دولت ترامپ نشان داده است که اهمیت چندانی به مسئله حقوق بشر نمی‌دهد. رئیس جمهور آمریکا بعد از اعلام خروج از برجام، تحریم‌های جدیدی را نیز علیه ایران اعلام نمود که از تاریخ 16 مردادماه 1397 به اجرا گذاشته شد. او معتقد است که تحریم‌های اقتصادی گسترده در واقع یک نوع مجازات جمعی است و قبلاً نیز اثر انسانی این تحریم‌ها علیه ایران، از جمله قطع دسترسی مردم به دارو را شاهد بوده‌ایم. استفاده ایالات متحده آمریکا از تحریم‌ها می‌تواند تأثیرات بی‌ثبات کننده‌ای را به دنبال داشته باشد. آقای پارسی معتقد است که دولت ترامپ برای حقوق بشر ارزشی قائل نیست، چرا که در مواردی شاهد آن هستیم که نقض حقوق بشر در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی نادیده گرفته می‌شود. در حقیقت تحریم‌های اعمالی توسط رئیس جمهور ترامپ ناقض حقوق بشر مردم ایران است.

دکتر پارسی معتقد است که به دلیل عدم اطمینان به رئیس جمهور ترامپ، هرگونه توافقی با ایشان ارزش کمی خواهد داشت با این حال تهران می‌تواند از این عدم اطمینان به نفع خود استفاده کند. اگر تنها تصویر دست دادن ترامپ با روحانی در یک نشست خصوصی منتشر شود، این مسئله می‌تواند شوکی را به مسئولین ریاض و تل‌آویو وارد کند چرا که متحدین آمریکا نیز به این مسئله واقفند که نمی‌توانند به ترامپ اعتماد کنند.

                                                                                                                                                                                      

 

متن کامل این مصاحبه به زبان انگلیسی در لینک زیر قابل مشاهده است.

ODVV interview: The Trump administration has made clear that it does not value human righrs

 

“ مصاحبه‌های اختصاصی: تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تأثیر آن بر نقض حقوق بشر مردم ایران ”