برگزاری نشست تخصصی پیشگیری از خشونت در خانواده

کد خبر : #2245
تاریخ انتشار : سه شنبه, 28 اردیبهشت 1395 16:16
به مناسبت روز جهانی خانواده نشست تخصصی پیشگری از خشونت در خانواده انجام شد.

سازمان دفاع از قربانیان خشونت به مناسبت روز جهانی خانواده نشست تخصصی« خودآگاهی و جایگاه آن در پیشگیری از خشونت خانواده ها» را روز دوشنبه، 27 اردیبهشت در محل سالن همایش های این سازمان برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، این مراسم با قرائت پیام دبیرکل سازمان ملل متحد توسط محمد رجایی مقدم، معاون مرکز اطلاعات همگانی سازمان ملل آغاز شد.
بنابراین گزارش، در این نشست تخصصی جایگاه خودآگاهی در پیشگیری از خشونت درخانواده ها از دیدگاه روان تحلیلی، مشاوره، اخلاق و تربیت اسلامی توسط دکتر ژاله افشاری منفرد، دکتر میر سعید جعفری، دکتر مرتضی گوهری و دکتر علیرضا رحیمی، اعضای هیأت علمی دانشگاه تبیین و تشریح شد.
در این نشست تخصصی که با حضور دانشجویان رشته های روان شناسی و مشاوره و اعضای افتخاری ODVV برگزار شد، نمونه های بالینی قربانی خشونت خانگی که توسط اساتید هیأت علمی و متخصصان درمانگر مورد مطالعه و درمان قرار گرفته بودند، تجزیه و تحلیل شد.
در ادامه بر توجه به تفاوت های اقلیمی، فرهنگی، زبانی و قومیتی و اعتقادی در تعریف خشونت در خانواده ها تاکید شد.
در پایان این نشست تخصصی، دانشجویان و شرکت کنندگان سؤالات خود را با موضوع خودآگاهی و جایگاه آن در پیشگیری از خشونت در خانواده ها مطرح و متخصصان حاضر به سؤالات آنها پاسخ دادند.