ارامنه ایران از حقوق و آزادی های شهروندی برخوردارند

کد خبر : #859
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 تیر 1394 10:59
تعداد بازدید کننده : 593
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ارامنه ایران از حقوق و آزادی های شهروندی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزیر ارامنه خارج کشور ارمنستان در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: جامعه ارامنه ایران از بهترین جوامع ارامنه خارج از ارمنستان هستند که از همه حقوق و آزادی ها به عنوان یک شهروند ایرانی برخوردار هستند.

به گزارش ایرنا ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر به ایروان، با خانم هرانوش هاکوپیان وزیر ارامنه خارج کشور ارمنستان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار هاکوپیان با اشاره به برخی اشتراکات فرهنگی دو کشور گفت: اشتراکات دو ملت زمینه مناسبی برای گسترش روابط است.

وی با تقدیر از دولت جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: جامعه ارامنه ایران از بهترین جوامع ارامنه خارج از ارمنستان هستند که از همه حقوق و آزادی ها به عنوان یک شهروند ایرانی برخوردار هستند.

هاکوپیان، حوادث سوریه و افراطی گری در منطقه را فاجعه ای برای بشریت نه تنها به دلیل کشتار مردم بی گناه بلکه به دلیل از بین رفتن میراث فرهنگی دانست و از دولت ایران به دلیل حفاظت از میراث فرهنگی ارامنه در ایران نیز تشکر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران نیز با اشاره به اهتمام دولت ایران به حفظ و نگهداری کلیساهای ارمنی در ایران و ثبت کلیساهای شمال غرب ایران در یونسکو گفت: دولت ایران برنامه هایی نیز برای ثبت جهانی مجموعه کلیساهای اصفهان و کلیسای وانک، در یونسکو را در دست دارد.

علی جنتی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته بین دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و فرهنگ ارمنستان، از گسترش بیشتر روابط فرهنگی در آینده خبر داد.

جنتی امروز پیش از دیدار با وزیر ارامنه خارج کشور ارمنستان، در همایش سیاست فرهنگی سیاست در خدمت فرهنگ، مقاله ای با عنوان میراث فرهنگی عامل همبستگی ملتها سخنرانی کرد.

“ ارامنه ایران از حقوق و آزادی های شهروندی برخوردارند ”