نباید جوانان و دختران را با انتخاب‌های اجباری از جامعه راند

کد خبر : #5281
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 12 تیر 1398 16:14
تعداد بازدید کننده : 62
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نباید جوانان و دختران را با انتخاب‌های اجباری...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
جوانان امروز دیگر نمی‌خواهند، شنونده باشند، می‌خواهند گوینده و مطالبه گر باشند؛ موضوعی که مسؤولان امر باید در برنامه‌ها به آن توجه کنند.

دبیر کارگروه دختران و جوانان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: جامعه‌ای که دختران را با نشاط تربیت می‌کند، رو به رشد و شکوفایی قدم می گذارد، نباید جوانان و دختران را با انتخاب‌های اجباری از جامعه راند و نشاط را از آن ها گرفت بلکه باید مطالبات آن ها را به رسمیت شناخت و در برنامه‌ها به آن توجه کرد. «ساعده سیما» روز چهارشنبه در نشست دختر ایران (دیروز، امروز، فردا) بررسی مسائل دختران که به مناسبت تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد، افزود: در بازه زمانی زندگی می‌کنیم که گسست نسلی و قطع ارتباط بین نسلی اتفاق افتاده است. در این راه، معاونت امور زنان به عنوان متولی اجرای طرح‌های افزایش گفت و گوی نسلی تلاش کرده است تا با همکاری‌های لازم از سوی شهرداری و سازمان‌های مرتبط این شکاف را از بین ببرد.

وی ادامه داد: جوانان امروز دیگر نمی‌خواهند، شنونده باشند، می‌خواهند گوینده و مطالبه گر باشند؛ موضوعی که مسؤولان امر باید در برنامه‌ها به آن توجه کنند. سیما در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: دغدغه دختران و جوانان در مناطق مختلف ایران متفاوت است و پاسخ‌ها یکسان نیست، جایی از ازدواج کودکان به عنوان دغدغه نام می‌برند و جایی دیگر از ازدواج سفید. به همین دلیل بررسی نیازها و چالش‌های دختران به برنامه جامع و منطقه‌ای نیاز دارد. دبیر کارگروه دختران و جوانان معاونت امور زنان افزود: مرز دختر بودن و زن بودن در جامعه ما تعریف نشده است، اینکه تمام مسائل امروز دختران را به ازدواج گره بزنیم سرپوشی بر توانمندی دختران گذاشته‌ایم. در حالی که انتخاب مهم‌ترین و محوری ترین مسائل زنان است که متأسفانه در جامعه ما قانون این انتخاب‌ها را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه زمانی می‌توان از جامعه شاد صحبت کرد که بتوان دختران با نشاط تربیت کرد، گفت: جامعه‌ای که دختران با نشاط تربیت می‌کند رو به رشد و شکوفایی قدم گذاشته است اما اگر مسائل دختران حل نشود مسائل جامعه هم حل نمی‌شود. پس نباید جوانان و دختران را با انتخاب‌های اجباری از جامعه راند و نشاط را از آنان گرفت بلکه باید مطالبات آنان را به رسمیت شناخت و در برنامه‌ها به آنان توجه کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

“ نباید جوانان و دختران را با انتخاب‌های اجباری از جامعه راند ”