هشدار کمیسیونر عالی حقوق بشر به مصری ها

کد خبر : #409
تاریخ انتشار : یکشنبه, 6 مرداد 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 521
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار کمیسیونر عالی حقوق بشر به مصری ها
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسیونر عالی حقوق بشر بار دیگر در واکنش به ادامه خشونت‌ها در مصر در مورد شمار تلفات در این کشور به شدت ابراز نگرانی کرد و از مقامات خواست تا به اجرای قانون و استانداردهای بین‌المللی حقوق بشر احترام بگذارند.

به گزارش ایسنا، ناوی پیلای کمیسیونر عالی حقوق بشر و بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل بار دیگر از تمام طرف‌های درگیر در مصر خواستند تا در حد امکان خویشتنداری کنند و تاکید کردند که راه‌حل پایان دادن به این وضعیت مذاکرات واقعی و موثر است.
رابرت کلوبل سخنگوی کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت: نیروهای امنیتی مصر باید تضمین کنند که از ابزار خشونت‌آمیز و اعمال فشار علیه معترضان استفاده نخواهند کرد.
وی در ادامه بیان کرد: مردم حق دارند بطور مسالمت‌آمیز اعتراضات خود را بیان کنند و مقامات در بکار گرفتن اقدامات مناسب برای برخورد با ناآرامی‌ها باید به قانون و استانداردهای بین‌المللی پایبند باشند.
همچنین پایگاه خبری سازمان ملل گزارش داد که دبیرکل سازمان ملل نیز طی بیانیه‌ای از حق تمام مردم مصر برای شرکت در اعتراضات حمایت کرده و از دولت موقت این کشور خواسته است که در اجرای قانون به گونه‌ای عمل کنند که موجب تضمین امنیت و جان تمام مردم شود.
وی در ادامه این بیانیه از این کشور خواست تا برای پایان دادن به این بحران وارد مذاکرات ملی و هدفمند شوند تا منجر به کنترل کامل غیرنظامیان و برقراری دموکراسی در راستای قانون اساسی شود.
بحران سیاسی در مصر و ناآرامی‌ها از ابتدای ماه جاری - ژوئیه - در حالی شدت گرفته است که ارتش این کشور محمد مرسی رییس‌جمهور مخلوع را با حمایت جمعی از مردم برکنار کرد. از آن پس موافقان و مخالفان وی در واکنش به این اتفاق دست به تجمع در خیابان‌های شهرهای مختلف زدند که اغلب به خشونت کشیده شده است. در جریان این خشونت‌ها تاکنون ده‌ها نفر کشته و هزاران تن زخمی شده‌اند که بسیاری از آن‌ها از حامیان مرسی هستند.
مدافعان حقوق بشر در طول این مدت بارها ناآرامی‌های مصر را محکوم و خواستار توقف این وضعیت شده‌اند.

“ هشدار کمیسیونر عالی حقوق بشر به مصری ها ”