وبا/ بحران انسانی در یمن تا پایان سال 2017

کد خبر : #3961
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 آبان 1396 17:09
تعداد بازدید کننده : 277
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
وبا/ بحران انسانی در یمن تا پایان سال 2017
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تا پایان سال 2017 آمار مبتلایان به وبا در یمن به بیش از یک میلیون نفر می رسد. تاکنون شیوع وبا در یمن جان دوهزار و دویست نفر را در این کشور گرفته است.

پیش بینی می شود موارد ابتلا به وبا در یمن تا پایان سال میلادی به بیش از یک میلیون نفر می رسد. مقامات یمنی بار دیگر از جامعه جهانی خواستند برای پایان دادن به بحران انسانی که نتیجه جنگ تحمیلی عربستان سعودی است، اقدام کنند. تاکنون شیوع وبا در یمن جان دوهزار و دویست نفر را در این کشور گرفته است.
علیاء فیصل عبداللطیف وزیر حقوق بشر یمن گفت یمن بحران انسانی ویرانگری را تجربه می کند. قحطی و شیوع بیماری های واگیر به همراه حملات هوایی عربستان سعودی مردم را می کشد. ما هم اکنون با افزایش شمار بیمارانی روبرو هستیم که کلیه هایشان از کار افتاده و یا سرطان دارند که همه آنها نتیجه جنگ تحمیلی است. به علت کمبود شدید دارو بسیاری از این بیماران جان خود را از دست می دهند. جامعه بین المللی نباید بی تفاوت بنشیند و باید برای رفع درد و رنج مردم یمن کاری کند. علاوه بر بیماری هایی نظیر از کار افتادن کلیه و سرطان، شیوع گسترده بیماری وبا درد و رنج مردم یمن را بیشتر کرده است.
نبیل النجار از مسئولان بیمارستان السبعین گفت بیش از هشتصد و پنجاه هزار نفر در یمن تاکنون به وبا مبتلا شده اند. تنها در صنعا پایتخت یمن یکصد و هفتاد و پنج هزار نفر به اسهال شدید مبتلا هستند که از نشانه های وباست. تاکنون دوهزار و دویست نفر در سراسر کشور در نتیجه این بیماری جان خود را از دست داده اند. عبدالحکیم الکحلانی سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت پیش بینی می شود تا پایان سال دویست هزار نفر دیگر به وبا مبتلا شوند. سازمان جهانی بهداشت جنگ در یمن را مسئول مستقیم شیوع وبا در این کشور می داند.

 

منبع خبر: صدا و سیما

 

“ وبا/ بحران انسانی در یمن تا پایان سال 2017 ”