سازمان ملل: بیش از دو میلیون آواره جدید تنها در طول سال جاری داشتیم

کد خبر : #3834
تاریخ انتشار : سه شنبه, 11 مهر 1396 10:06
تعداد بازدید کننده : 165
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل: بیش از دو میلیون آواره جدید تنها در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل اعلام کرد: درگیری‌ها، خشونت، سرکوب‌ها در میانمار، سودان جنوبی، سوریه و مناطق دیگر باعث شده است که امسال بیش از دو میلیون نفر از مردم جهان به عنوان پناهجو از کشورشان فرار کنند.

به گزارش آژانس پناهچویان سازمان ملل در پایان سال ۲۰۱۶، ۶۵.۶ میلیون نفر از مردم در سراسر جهان از خانه‌هایشان فرار کردند و ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از آنها به عنوان پناهجو ثبت شده‌اند. فیلیپو گراندی، رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل در نشست کمیته اجرایی سالانه این آژانس در ژنو خواستار همکاری بین‌المللی بیشتر و حمایت برای حل بحران پناهجویان شد. وی ادامه داد: از ۲۵ اوت امسال بیش از ۵۰۰ هزار مسلمان روهینجا از میانمار به بنگلادش آمده‌اند و همچنین در زمان مشابه ۵۰ هزار پناهجو از سودان جنوبی و ۱۸ هزار نیز به دلیل جنگ‌های داخلی از جمهوری آفریقای مرکزی فرار کرده‌اند.

با این حال هنوز با توجه به ادامه بحران سوریه بیشترین تعداد آوارگان مربوط به این کشور می‌شود. گراندی هشدار داد: حقوق پناهجویان و حفاظت از آنها در سراسر جهان از جمله آمریکا و اروپا مورد بی اعتنایی قرار گرفته است. بستن مرزها، اعمال محدودیت بر روند پناهندگی، مشخص نبودن شرایط پناهندگی، فشار آوردن برای بازگشت پناهجویان از جمله موارد اخیر اعمال شده از سوی برخی کشورها است. وی افزود: اسکان مهمترین مساله در چالش فزاینده پناهجویان است. در سراسر جهان نزدیک به ۱.۲ میلیون پناهجو نیاز به اسکان دارد و نگرانی بزرگ این است که کمتر از ۱۰۰ هزار مکان برای اسکان در طول امسال آماده خواهد بود.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: جام نیوز

“ سازمان ملل: بیش از دو میلیون آواره جدید تنها در طول سال جاری داشتیم ”