برگزاری بزرگترین همایش بین‌المللی حقوق شهروندی در هفته پایانی آذر

کد خبر : #3822
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 5 مهر 1396 16:16
تعداد بازدید کننده : 163
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برگزاری بزرگترین همایش بین‌المللی حقوق شهروندی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نخستین کنگره بین‌المللی حقوق شهروندی در هفته پایانی آذر 96 همزمان با ایام سالروز رونمایی از منشور حقوق شهروندی با حضور نمایندگان رسمی دستگاه‌های دولتی و اجرایی در تهران برگزار خواهد شد.

دکتر سید محمد هاشمی، دبیرعلمی کنگره بین‌المللی حقوق شهروندی در نشست خبری که در روزنامه ایران و با حضور دکتر مونس کشاورز – دبیر کنگره - برگزار شد با اعلام این خبر گفت: این همایش به همت دبیرخانه دائمی کنگره حقوق شهروندی و با حضور نمایندگان رسمی دستگاه‌های دولتی و اجرایی و نیزحدود 80 تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های معتبر کشور برگزار خواهد شد و در واقع ثمره بیش از دوسال فعالیت علمی، پژوهشی و ترویجی در عرصه حقوق شهروندی و شناسایی بیش از 1000 پژوهشگر در این حوزه بوده است. این حقوقدان در ادامه با بیان اینکه 450 مقاله علمی از سراسر دنیا با محوریت حقوق شهروندی نیز از سوی کمیته داوری در این کنگره بررسی و معرفی خواهند شد.

دکتر هاشمی افزود: نظر به رایزنی و توافقات به عمل آمده، دبیرخانه کنگره در خصوص مقالات پذیرفته شده پیش‌بینی‌هایی انجام داده است که از جمله می‌توان به نمایه‌سازی مقالات پذیرفته شده درپایگاه استنادی علوم جهان اسلام، نمایه‌سازی در پایگاه مرجع دانش (سیویلیکا) بانک مقالات علمی کشور، نمایه‌سازی مقالات برتر و کاربردی در پایگاه ایرنا، ثبت تمامی مقالات پذیرفته شده در آرشیو اسناد ملی با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و... اشاره کرد. علاقه مندان برای شرکت در بزرگترین رویدادعلمی، پژوهشی حقوق شهروندی با رویکرد فرهنگی و اجتماعی می توانند به وب سایت دبیرخانه به نشانی HSH1395.IR مراجعه کنند.

 

منبع خبر: روزنامه ایران

عکس: ion.ir

“ برگزاری بزرگترین همایش بین‌المللی حقوق شهروندی در هفته پایانی آذر ”