نقش موثر زنان در اقتصاد مقاومتی کشور

کد خبر : #3772
تاریخ انتشار : سه شنبه, 28 شهریور 1396 10:16
تعداد بازدید کننده : 164
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نقش موثر زنان در اقتصاد مقاومتی کشور
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نیمی از جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور را زنان تشکیل می‌دهند که که با دردست داشتن صنایع کوچک و خانگی نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند.

هم اکنون سهم زنان از اشتغال کشور ۱۲ درصد است که در صورت حمایت و تامین سرمایه‌های کوچک می‌تواند بسیار افزایش یابد. خانم ظریفی از تولید کنندگان پو شاک بچه گانه با مناسب دانستن فروش این کالا به دلیل کیفیت مناسب در بازار داخلی افزود: درصورت مقابله با قاچاق کالا و رفع موانع صادراتی، می‌توانیم کالای تولیدی خود را صادر کنیم و میزان اشتغال را افزایش دهیم.
خانم اکبری تولید کننده و صادرکننده صنایع دستی نیز با اشاره به موفقیت در دسترسی به بازارهای اروپایی برای صادرات کالای تولید خود گفت: با همکاری زنان سرپرست خانوار، صنایع دستی را تولید و صادر می‌کنیم. این فعالیت هم اکنون فقط در سه استان انجام می‌شود که درصورت حمایت دولت امکان توسعه آن درهمه شهرهای دارای پتانسیل کشور وجود دارد. یکی از راهکارهای حمایت از فعالیتهای اقتصادی زنان، برپایی نمایشگاه هایی برای معرفی این تولیدات به مردم است. به همین مناسبت، تولیدات زنان سرپرست خانوار در نمایشگاه زنان و تولید ملی در بوستان گفتگو از ۲۳ تا ۳۱ شهریور ماه درحال برگزاری است.

 

منبع خبر: صدا و سیما

“ نقش موثر زنان در اقتصاد مقاومتی کشور ”