ارائه درس حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها/ برنامه جامع حقوق شهروندی در ۱۴ شاخص تدوین شد

کد خبر : #3460
تاریخ انتشار : یکشنبه, 18 تیر 1396 11:11
تعداد بازدید کننده : 64
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ارائه درس حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها/ برنامه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی از تدوین برنامه جامع حقوق شهروندی در ۱۴ شاخص خبر داد و گفت: برنامه استانی منشور نیز اجرا می‌شود.

الهام امین‌زاده در همایش استانی حقوق شهروندی، چالش‌ها و راهکارها با اشاره به دیدار خود با امام جمعه شهر یاسوج، اظهار داشت: ایشان بر عملی شدن حقوق شهروندی تاکید داشتند و به طور قطع دولت تدبیر در راستای اجرای این منشور اقدام می‌کند. دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی بیان کرد: منشور حقوق شهروندی 29 آذر ماه سال گذشته ابلاغ شد و تا 10 اسفندماه 1395 مهلت ارائه عملکرد حقوق شهروندی تمامی دستگاه‌های اجرایی بود که این مسئله محقق و گزارش آن به ریاست جمهور تحویل داده شد. وی با بیان اینکه برنامه‌های یک ساله، چهارساله و 20 ساله در راستای منشور حقوق شهروندی ارائه می‌شود، گفت: در دولت دوازدهم به عنوان فریضه و فرصت طلایی به منشور توجه می‌شود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی 120 ماده و 22 حق دارد که همه این مواد براساس قانون اساسی بوده که مردم باید بیشتر با قانون اساسی آشنا شوند. امین‌زاده ابراز کرد: برنامه جامع کلی حقوق شهروندی در 14 شاخص تدوین شده و برنامه استانی منشور نیز ارائه خواهد شد. دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی اظهار داشت: دولت تلاش می‌کند که با گفتگو داشته‌ها و نداشته را به مردم بگوید و بر اساس توان به مردم خدمت رسانی کند. وی با بیان اینکه مسئله حقوق شهروندی از دهه 60 آغاز شده است، بیان کرد: درس حقوق شهروندی برای ارائه در دانشگاه‌ها تدوین شده و از مهر ماه در مقطع کارشناسی به دانشجویان تدریس می‌شود. امین زاده اظهار داشت : از ظرفیت استان‌ها در اجرای این منشور استفاده می شود و انتظار می‌رود رسانه‌ها، سمن‌ها و بخش‌های قضایی هر استان برای اجرای این منشور در استان‌ها همکاری کنند.

 

منبع خبر و عکس: تسنیم

“ ارائه درس حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها/ برنامه جامع حقوق شهروندی در ۱۴ شاخص تدوین شد ”