نظامیان سعودی، رئیس شورای قرآنی قطیف را به شهادت رساندند

کد خبر : #3449
تاریخ انتشار : یکشنبه, 4 تیر 1396 17:08
تعداد بازدید کننده : 340
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نظامیان سعودی، رئیس شورای قرآنی قطیف را به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
منابع عربستانی از شهادت رئیس شورای قرآنی قطیف در منطقه شیعه‌نشین العوامیه به ضرب گلوله نیروهای رژیم سعودی خبر دادند.

منابع معارض عربستانی اعلام کردند که نیروهای رژیم سعودی روز شنبه 3 تیرماه حاج امین آل هانی رئیس شورای قرآنی قطیف را در منطقه شیعه‌نشین العوامیه در شرق این کشور به شهادت رساندند. این منابع گفتند که نظامیان سعودی روز شنبه به سمت خودروی امین آل هانی در نزدیکی ایست و بازرسی الناصره تیراندازی کردند که با توجه به اصابت گلوله‌ها به باک بنزین، خودروی وی طعمه حریق شد و در حالی که آل هانی هنوز داخل آن بود در آتش سوخت. این در حالی است که آثاری از اصابت گلوله به بدن این شهید نیز مشاهده شده است. یک منبع پزشکی نیز شهادت امین آل هانی را تایید کرد.

گفتنی است که این شهید سعودی یکی از فعالان عرصه قرآن و دعوت به قرآن خوانی در القطیب بود و خدمات شایانی در این راستا انجام داد. نظامیان رژیم سعودی حمله خود به العوامیه را از چهارشنبه 20 اردیبهشت آغاز کرده‌اند که در پی این حملات تاکنون شماری از شهروندان عربستانی به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند. همچنین در پی این حملات، به املاک عمومی و خصوصی و خودروهای شهروندان خسارت وارد آمده است. 

حکومت عربستان این اعتراض‌ها را سرکوب کرده است که در نتیجه آن تاکنون بیش از 20 تن از معترضان به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند. رژیم سعودی همچنین شمار زیادی از شهروندان را بازداشت و آن‌ها را به اعدام محکوم کرده است.

 

منبع و عکس: تسنیم

“ نظامیان سعودی، رئیس شورای قرآنی قطیف را به شهادت رساندند ”