نگرانی دیده بان حقوق بشر از تبعیض علیه مجرمان فقیر در طرح جدید ایالت کالیفرنیا

کد خبر : #3236
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 23 فروردین 1396 12:10
تعداد بازدید کننده : 228
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نگرانی دیده بان حقوق بشر از تبعیض علیه مجرمان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حدود 63 درصد از بازداشت شدگان در ایالت کالیفرنیا، به دلیل فقر و عدم استطاعت مالی مدت های طولانی را در بازداشت به سر برده‌اند.

دیده بان حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی از طرح جدید ایالت کالیفرنیای آمریکا در مورد پرداخت هزینه زیاد برای طی نمودن برخی فرایندهای قضایی که متهمان بواسطه آن می توانند مشمول آزادی پیش از محاکمه شوند، نوشت: اجرای این طرح سبب تبعیض و بی عدالتی در سیستم قضایی و در زندان ماندن غیرضروری افراد فقیر و یا بی گناه می گردد.

در این گزارش نشان داده شده است که چگونه حدود 63 درصد از بازداشت شدگان در ایالت کایفرنیا، به دلیل فقر و عدم استطاعت مالی مدت های طولانی را در بازداشت به سر برده اند.

بر اساس این گزارش، از سال 2011 تا 2015، تعداد 1451441 نفر در این ایالت روزانه بازداشت شده اند که از این تعداد بیش از 500 هزار نفر مدت زمان طولانی را به دلیل نداشتن توان مالی در بازداشت مانده و در آخر نیز بی گناهی وی آنها ثابت شده است.

بسیاری از این افراد نیز برای اینکه فرایند دادرسی شان سریع طی شود و یا مشمول عفو شوند، مجبور به پر کردن فرم هایی هستند که به جرم و اتهامی اقرار می کنند و همین امر سبب ایجاد سوء سابقه برای آنها می گردد. همین مسئله علاوه بر تبعیض مالی، سبب شکل گیری تبعیض نژادی نیز گردیده است؛ چرا که بر اساس تحقیقات دیده بان حقوق بشر، تعداد افراد سیاهپوست بازداشتی در بازداشتگاه ها چندین برابر سفیدپوستان می باشد.

برای مثال در سانفرانسیسکو، تعداد سیاهوستان حاضر در بازداشتگاه ها 9 برابر سفیدپوستان می باشد. دیده بان در پایان گزارش خود خواستار لغو این قوانین تبعیض آمیز و تدبیر قوانین عادلانه تر شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع عکس: mehrnews

“ نگرانی دیده بان حقوق بشر از تبعیض علیه مجرمان فقیر در طرح جدید ایالت کالیفرنیا ”