کشف گور دسته جمعی کودکان در ایرلند

کد خبر : #3164
تاریخ انتشار : یکشنبه, 15 اسفند 1395 12:32
تعداد بازدید کننده : 297
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کشف گور دسته جمعی کودکان در ایرلند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
روزنامه گاردین از پیدا شدن گور جمعی کودکان و نوزادان در ایرلند خبر داد.

به  نوشته گاردین مأموران تحقیق اعلام کردند یک گور جمعی حاوی بقایای اجساد نوزادان و کودکان در یک مرکز سابق مراقبت از کودکان در ایرلند کشف شده است، جایی که گفته می شود 800 تن جان باخته اند. کمیسیون تحقیق اعلام کرد نبش قبر در خانه مادر و کودک بون سکورز «Bon Secours Mother and Baby Home» در شهر توآم در کانتی گالوی ایرلند سبب کشف یک مکان زیرزمینی تقسیم شده به بیست اتاق حاوی «بقایای قابل توجه انسانی» شده است. کمیسیون ویژه تحقیق در مورد دفن کودکان و نوزادان در «خانه مادر و کودک» شهر توام در غرب ایرلند این موضوع را تأیید کرد.

این کمیسیون همچنین اعلام کرد تشریح این بقایا نشان می دهد سن این نوزادان بین35 هفته تا سه سال بوده است. همچنین مشخص شده است که اکثر این نوزادان مرده در دهه 1950 دفن شده اند، زمانی این تأسیسات یکی از ده ها مرکز در ایرلند بود که نوزدان و کودکان، مادران ازدواج نکرده و کودکانشان را می پذیرفت. مرکز توآم در سال 1961 تعطیل شد. این مرکز که خواهران بون سکورز آن را اداره می کردند، یک مرکز مذهبی کاتولیک بود که زنان بارداری را می پذیرفت که ازدواج نکرده بودند تا این افراد فرزندان خود را در این مرکز به دنیا بیاورند. این زنان از کودکان خود جدا می شدند. این کودکان توسط راهبه ها در مکان دیگری در این مرکز نگهداری می شدند تا افرادی آنها را به فرزندی بپذیرند.

کشف این گور جمعی تأیید کننده چند دهه گمانه زنی در این باره است که اکثر کودکانی که در این مرکز جان باخته اند در گورهای نامشخص در این مرکز دفن شده بودند، اقدامی عادی که در بحبوحه افزایش تعداد مرگ و میرکودکان در اوایل قرن بیستم در ایرلند انجام می شد. دولت ایرلند در سال 2014 در پی فعالیت های یک تاریخ دان محلی در توآم  گواهی فوت حدود 800 کودک را پیدا کرد که در این مرکز نگهداری می شدند، این کمیسیون را تشکیل داد. کورلس از اعضای این کمیسیون پیشتر به گاردین گفت: «همه شواهد نشان دهنده وجود یک گور جمعی است.» او گفت پسربچه هایی که در حال بازی در این محل بودند خبر دادند که استخوان هایی را در یک اتاق زیرزمینی مخفی پیدا کرده اند. کاترین زاپونه کمیسر دولت گفت که این کشف «ناراحت کننده است.» او وعده داد با خانواده های کودکان درباره ارائه برگزاری مراسم تدفین مناسب و برگزاری مراسم یادبود صحبت شود. او همچنین گفت: ‌«ما یاد این افراد را گرامی خواهیم داشت و اطمینان حاصل خواهیم کرد که در حال حاضر اقدامات درست در ارتباط با این بقایا انجام می شود.» بر اساس قانون آزادی اطلاعات، کورلس خواستار دریافت شواهد و پیشینه ها از شورای گالوی کانتی در ارتباط با این خانه طی سال های هزار و نهصد و بیست و پنج تا شصت و یک شد. او اسنادی از دهه هزار و نهصد و هفتاد دریافت کرد که شامل نقشه رسمی این مکان می شود. او گفت:‌ «در این نقشه مکان تدفین مشاهده می شود. در ابتدا خانه هایی در اطراف این منطقه ساخته شد. در نهایت در بخش هایی از خود محل تدفین یک مکان بازی ساخته شد.»

 

 

منبع: خبرآنلاین

منبع عکس: tnews.ir

“ کشف گور دسته جمعی کودکان در ایرلند ”