تحمیل هزینه های گزاف خشونت علیه زنان و دختران بر خانواده ها، جوامع و اقتصاد

کد خبر : #2934
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 آذر 1395 12:02
تعداد بازدید کننده : 329
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تحمیل هزینه های گزاف خشونت علیه زنان و دختران...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران، 25 نوامبر 2016 برابر با 5 آذر 1395 گفت خشونت علیه زنان و دختران هزینه هایی در مقیاس بزرگ بر خانواده ها، جوامع و اقتصاد تحمیل می کند.

متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:
در نهایت جهان به گونه ای فزاینده خشونت علیه زنان و دختران را به عنوان نقض حقوق بشر، معضل فراگیر سلامت عمومی و مانعی جدی بر توسعه پایداربه رسمیت شناخت. با این وجود کارهای زیادی هست که می توانیم و باید انجام دهیم تا این آگاهی را به پیشگیری و پاسخ دهی معنا داری تبدیل کنیم.
خشونت علیه زنان و دختران هزینه هایی در مقیاس بزرگ بر خانواده ها، جوامع و اقتصاد تحمیل می کند. هنگامی که زنان در نتیجه خشونت کار نمی کنند، استخدام آنان ممکن است در معرض خطر قرارگیرد که در آمد مورد نیاز، استقلال و توانایی ترک روابطی به خطر می افتد که در آن از زن سو استفاده می شود.
خشونت علیه زنان همچنین سبب از دست رفتن خلاقیت در تجارت شده و منابع خدمات اجتماعی، نظام عدالت و مراقبت های بهداشتی را نابود می کند. خشونت خانگی و خشونت به وسیله شریک زندگی همچنان گسترده باقی مانده و آنانی که مرتکب چنین خشونت هایی می شوند مجازات نمی شوند. نتیجه نهایی این است که زنان متحمل رنج زیاد همچنین محروم از ایفای نقش کامل ومشروع خود در جامعه می شوند.
جهان نمی تواند چنین هزینه ای را متقبل شود. زنان ودختران نمی توانند و نباید این هزینه را پرداخت کنند. با ابن حال خشونت ،هر روزه و در سرتاسر جهان ادامه دارد. و تلاش هایی که برای حل این مشکل صورت می پذیرند، در عین حال غنی بودن در تعهد سیاسی،معمولا بودجه کمی دارند.
از2008 تا به امروز اینجانب نهضت "اتحاد برای پایان دادن خشونت علیه زنان و دختران" را هدایت کرده ام که نیازمند اقدام جهانی برای افزایش منابع و ترقی راه حل هاست. اینجانب دولت ها را فرا می خوانم که تعهد خود را با افزایش چشمگیر پرداخت های ملی در حوزه های مرتبط، شامل حمایت از جنبش های زنان و نهادهای جامعه مدنی نشان دهند.اینجانب همچنین رهبران جهان را تشویق می کنم که به نهاد سازمان ملل برای زنان و صندوق سازمان ملل متحد برای پایان دادن خشونت علیه زنان کمک کنند. ما همچنین اید داریم تا بخش خصوصی،بشر دوستان و شهروندان علاقه مند سهم خود را دراین راستا ادا نمایند.
امروز، ما شاهد روشن شدن جهان به رنگ نارنجی هستیم که نماد آینده ایی روشن برای زنان و کودکان است. با سرمایه گذاری مسئولانه ما می توانیم این چراغ ها را درخشان نگاه داشته ، حقوق بشر را تقویت کرده و خشونت علیه زنان و دختران را به نحو مطلوبی نابود کنیم.

مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد

 

“ تحمیل هزینه های گزاف خشونت علیه زنان و دختران بر خانواده ها، جوامع و اقتصاد ”