بنگلادش مرزهایش را به روی پناهندگان مسلمان روهینگیا بست

کد خبر : #2915
تاریخ انتشار : شنبه, 6 آذر 1395 7:59
تعداد بازدید کننده : 406
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بنگلادش مرزهایش را به روی پناهندگان مسلمان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بنگلادش با بستن مرزهای این کشور با میانمار، از ورود صدها پناهنده مسلمان روهینگیا به این کشور جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا،گارد ساحلی بنگلادش مانع از ورود بیش ازیکصد مسلمان روهینگیا که با قایق های کوچک خود را به آب های بنگلادش رسانده بودند، شد. 'اسد الزمان خان' وزیر کشور بنگلادش با بیان اینکه پناهندگان روهینگیا یک مساله جدی برای بنگلادش است افزود:این کشور از مهاجرت غیر قانونی روهینگیا جلوگیری می کند.
وی افزود:تاکنون 28 هزار مهاجر روهینگیا در دو اردوگاه پناهندگان در بخش 'کگس بازار ' حضور دارند.
سازمان ملل چندی پیش با توجه به سرکوب گسترده مسلمانان روهینگیا از سوی دولت میانمار، از بنگلادش خواسته بود مرزهای این کشور را به روی مهاجران باز کند. 
دیده بان حقوق بشر پس از انکار دولت میانمار در مورد آزار وسرکوب مسلمانان روهینگیا در استان راخین ، با استناد به تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای اعلام کرد بیش از یک هزار خانه روهینگیایی های مسلمان در روستاهای شمال غرب میانمار با خاک یکسان شده است. براساس گزارش سازمان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، حدود 30 هزار مسلمان روهینگیا به دلیل خشونت های دولت میانمار مجبور به ترک خانه های خود شده اند.
مهاجرت مسلمانان روهینگیا به بنگلادش از چند ماه پیش پس از آغاز عملیات مبارزه با شبه نظامیان دولت میانمار در ایالت راخین افزایش یافته است. این عملیات پس از کشته شدن 9 نیروی پلیس مرزی توسط شبه نظامیان در ایالت راخین آغاز شد.
حدود یک میلیون مسلمان روهینگیا در ایالت راخین زندگی می کنند اما دولت میانمار این افراد را مهاجران غیر قانونی بنگلادشی می داند و از دادن حق شهروندی به آنان خودداری می‌کند. مسلمانان روهینگیا با محدودیت‌های تردد، ازدواج و فرصت‌های اقتصادی مواجه هستند.
مقامات میانمار اعلام کرده اند که از آغاز عملیات مبارزه با شبه نظامیان، 86 نفر کشته شده اند که 69 نفر آنها شبه نظامیان بوده اند اما گروه های طرفدار حقوق بشر بر این باور هستند که تعداد تلفات غیر نظامی در این عملیات دولت میانمار بیشتر است. میانمار تاکنون گزارش های فرار مسلمانان روهینگیا به بنگلادش را رد کرده است.
میانمار یا برمه سابق یکی از فقیرترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است که در سال 1948 از انگلیس استقلال یافت.

“ بنگلادش مرزهایش را به روی پناهندگان مسلمان روهینگیا بست ”